مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در استان ناشی از کانون‌های کشور عراق است.

به گزارش خبرگزرای موج خوزستان، کوروش بهادری نقشه‌های هواشناسی حاکی از جو نسبتا پایداری است که تا روز سه‌شنبه بر استان خوزستان حاکم خواهد بود. همچنین مدل‌ها نشان می‌دهد به دلیل بادهای نسبتا شدید از اواخر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه، احتمال برخاستن گرد و غبار در شهرهای مرکزی و جنوبی خوزستان وجود دارد.

وی ادامه داد: در روز پنجشنبه،‌ وزش بادهای جنوب شرقی می‌تواند موجب فعال شدن کانون‌های داخلی گرد و غبار در استان شود و همچنین وزش بادهای شمالی غربی در روز جمعه نیز می‌تواند برخاستن گرد و غبار از کشورهای عراق و ورود این پدیده را به خوزستان در پی داشته باشد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان ادامه داد: امروز در خصوص احتمال وقوع پدیده گرد و غبار در روزهای پنجشنبه و جمعه، ‌اطلاعیه‌ای توسط هواشناسی خوزستان صادر شد. با بررسی مدل‌ها تا روز چهارشنبه در صورت نیاز اخطاریه نیز به ادارات جهت اخذ تصمیمات لازم صادر خواهد شد.

بهادری عنوان کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که اواخر هفته جاری بارش‌های پراکنده‌ای را در استان خوزستان داشته باشیم.

وی بیان کرد: در شبانه‌روز گذشته گتوند با 26 درجه سانتی‌گراد و ایذه با 6 درجه سانتی‌گراد، به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین نقاط استان خوزستان بودند. همچنین دمای اهواز در این مدت بین 10 تا 24 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج