نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: دشمن همواره وحدت بین شیعه و سنی را هدف قرار داده ولی عنصر وحدت، اصل مهم در جهت مقابله با دشمنان اسلام است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ۱۲ ربیع‌الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام است. دشمن همواره برای اینکه از مسلمان سوء استفاده کند بین سنی و شیعه اختلاف می‌انداختند، به هم دلیل زادروز ولادت حضرت رسول را بهانه اختلاف بین شیعه و سنی قرار دادند ولی برای جلوگیری از این تفرقه‌افکنی، امام راحل یک هفته ولادت ایشان را هفته وحدت نام‌گذاری کردند. 

قرآن و عترت دو اصل مهم وحدت مسلمانان است

وی افزود: قرآن و عترت دو اصل مهم وحدت مسلمانان است، در این راستا لازم است در برابر برخی از موضوعات تحمل و صبر پیشه کنیم، جلسات مباحثه باعث ایحاد وحدت بین شیعه و سنی می‌شود. 

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: آذرماه سالروز شهادت مدرس است که به نام روز مجلس نام‌گذاری شده است. دو ماه پس از پیروزی انقلاب است، نهادهای اصلی نظام از جمله مجلس و قانون اساسی تاسیس شد. 

وی در ادامه گفت: ۱۲ آدر روز تصویب قانون اساسی است. هر کشوری قانون اساسی دارد و از آن به نام قانون مادر نام می‌برند که قانون اساسی کشورمان به دلیل داشتن اصل‌های مهم و اصولی موجب سربلندی کشورمان است. 

۱۶ آذر یکی از روزهای اثرگذار در تاریخ حیات کشورمان است

امام جمعه زنجان یادآور شد: ۱۶ آذر یکی از روزهای اثرگذار در تاریخ حیات کشورمان است. در این روز دانشجویان ظلم‌ستیز در برابر دشمن ایستاند و به شهادت رسیدند تا این روز به نام روز دانشجو نام‌گذاری شود.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج