امام جمعه گچساران با اشاره به روز دانشجو، گفت: دانشجویان ما باید حواسشان جمع باشد دشمنی که دانشجویان ما را به شهادت رسانید دوباره از روز دانشجو سوءاستفاده نکند و در روز دانشجو فتنه ایجاد نکند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام سید امین الله حجازی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرازی ازفرمایشات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: رهبری بارها از برخی انسان‌ها گلایه دارند که چرا این همه مایوس و ناامید هستید و چرا متحد نمی‌شوید و در مسیر قرآن و اهل بیت علیهم السلام  محکم و استوار مقاومت نمی‌کنید.

وی افزود: رهبری  می‌فرمایند، ما تجربه داریم که می‌توانیم و به چشم خود مشاهده کرده‌ایم که می‌توانیم، برخی‌ها آیه یاس می‌خوانند که ملاحظه قدرت‌ها را بکنید،که این طور نیست و در توطئه‌های منطقه که آمریکا و صهیونیسم  به وجود آورده بودند همه با اقتدار نظام اسلامی نابود شدند.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به دیگر بیانات رهبری افزود: چرا برخی‌ها این قدرت‌ها را نمی‌بینید و چرا اتحاد ملت را نمی‌بیندکه چنین ملتی در کجای این عالم پیدا می‌شود، اینکه ملتی متحد و منسجم و حامی ملت‌ها و مملکت است،چرا برخی این قدرت را نمی بینند.

حجازی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران نزدیک به 40سال است ابر قدرتی به اصطلاح آمریکا را به زانو در آورده و به ذلت کشانده است و امروز دنیا ایران اسلامی را جور دیگر می‌بیند‌، واقعا این چه سری است که هنوز برخی در کشور گاهی اوقات مدام آیه یاس می‌خوانند.

وی   با اشاره به آقای عراقچی که عضو ارشد تیم مذاکره کننده ما بود،  گفت:  با ایمان راسخ شهادت می‌دهم اگر قدرت و موشک‌های نظام جمهوری اسلامی نبود دشمن با ما سر میز مذاکره نمی‌نشست.

خطیب جمعه گچساران در ادامه با اشاره به آغاز هفته وحدت بیان کرد:هفته وحدت را گفته اند ما یک خدا داریم ،یک قرآن داریم، یک پیامبر داریم و یک قبله داریم؛ ولی هزاران دشمن وچرا به نکات مشترک توجه نکنیم.

حجازی تصریح کرد: چرا به اصول توجه نداریم که علت یا حماقت است یا جیره خواری است، به شیعه انگلیسی و سنی انگلیسی نباید بهایی داده شود درحالی که دشمن نمی تواند شیعه عاقل و آینده نگر را فریب دهد.

وی در ادامه به میلاد پیامبراکرم(ص)در 17ربیع الاول اشاره  و اذعان کرد: تلاش کنیم جشن هایی در سطح شهرستان برپا کنیم که موجب شود مومنین از اخلاق و روش پیامبر(ص) درس بگیرند، شب 17ربیع االاول جشن بزرگ شهر با برنامه های ویژه فرهنگی و با سخنرانی آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فیقه در استان کهگیلویه و بوراحمد در محل مصلی گچساران برگزار خواهیم کرد.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به روز 16آذر سال32 اظهارکرد :این روز را روز دانشجو نامگذاری کردند که دانشجویان ما به ظلم ظالم اعتراض کردند بنابراین جمعی از دانشجویان تهران به شهادت رسیدند.

وی افزود: دانشجویان ما باید حواسشان جمع باشد دشمنی که دانشجویان ما را به شهادت رسانید دوباره از روز دانشجو سوءاستفاده نکند و در روز دانشجو فتنه ایجاد نکند.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به معضل بیکاری در این شهرستان خاطرنشان کرد: بارها این نکات گفته شده است و محترمانه خواهش کردیم چه در نمازجمعه و چه مهمانانی که از خارج شهرستان تشریف فرما می‌شدند که در گچساران توقع این است با توجه به اینکه یک چهارم نفت کل کشور از این شهر تامین می‌شود به بحث بیکاری جوانان این شهر توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود:این توقع را بارها داشته‌ایم و کمتر جواب مثبتی شنیده‌ایم الان خیلی کوتاه تقاضایی از وزیرنفت دارم و محبتی کنند و دستوری بدهند، وزیرمحترم و معاونین نفت و کسانی که در بحث نفت در کشور ذی نفوذ هستندو اختیار قانونی دارند توقع این است به جوانان بیکار گچساران توجه ویژه‌ای شود.

حجازی تصریح کرد:گاهی اوقات می‌گوینددر بحث استخدام افراد متخصص ویژه‌ای نیاز داریم که شهرستان شما ندارد و مجبوریم از بیرون بیاوریم، که ما اینجا گلایه داریم که اولا این موضوع را نمی‌پذیریم که چنین افرادی را نداریم و دوم تاکی این گونه باید باشد.

امام جمعه گچساران ادامه داد: یعنی ارتقای علمی در دوران کار و ارتقای سطح آموزشی در دوران کار در مدت این 40سال انقلاب در ادارات و نهاد ها نداشته ایم؟ این بحث را نمی‌توانیم بپذیریم و معقول و منطقی نیست که کار بلد و متخصص در گچساران وجود ندارد.

حجازی تصریح کرد: شما چند کار بلد بیاورید تا جوانان این شهر در کنارشان کار کنند و زمینه رشد را فراهم کنید، دودی که این مردم می‌خورند هم دود فرهنگی و ابتذال است وهم بحث آلوده کردن هوای تنفس مردم است و لازم است مسوولان مرتبط این اوضاع را ببینند و عدالت را رعایت کنند.

وی گفت: اگر قرار است وزارت نفت نیرویی جذب کند این شهرستان به صورت ویژه دیده شود، زیرا  زیر زمین این شهر شهر ویژه است و باید روی زمین را هم ویژه ببینند.

امام جمعه گچساران در ادامه از اقدامات اخیرسپاه فتح استان تشکر کرد و گفت: در کرمانشاه 6روستای زلزله زده را به سپاه استان و شهرستان ها واگذار کرده‌اند و آنجا مردم بسیار تشکر کردند و ما همه به نوبه خود از سپاه فتح استان و دیگر شهرستان‌ها قدردانی می کنیم که این چنین آبرو آفریدند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج