مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کانون 32 هزار بسته‌ی فرهنگی را برای دانش آموزان در مناطق زلزله‌زده آماده کرده که تا قبل از شب یلدا ساماندهی و به دست آن‌ها می رسانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مهناز فتاحی افزود: با توجه به اینکه ابزار کار ما فرهنگی است ما برای برقراری امنیت روحی و روانی دانش آموزان تلاش می‌کنیم و دعوت از هنرمندان و شخصیت‌هایی که کودکان دوست دارند برای حضور در مناطق زلزله‌زده، در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: با توجه به شرایطی که منطقه داشت در روز اول حادثه کتابخانه‌ی سیار ما در شهرستان سرپل ذهاب مستقر شد و در روز دوم حادثه همکاران ما ثلاث باباجانی و سرپل را پوشش دادند و دو پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار در این دو شهرستان داریم و روزانه 25 نفر از نیروهای فرهنگی، ادبی و خدماتی ما در منطقه حضور می‌یابند.

مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، گفت: رسالت کانون در حوزه‌ی کودکان و نوجوانان است و ما جزو اولین گروهی بودیم برای دلجویی از کودکان از صبح روز اول حادثه همراه با آب و کتاب در سرپل ذهاب آماده شدیم و این حرکت جمعی ما در استان موجب حرکت کشوری شد و ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به ریاست مدیرعامل کانون کشور تشکیل شد.

فتاحی خاطرنشان کرد: در کنار نیروهای استان نیروهایی از استان‌های ایلام، کردستان، همدان، لرستان، چهارمحال بختیاری و خوزستان تاکنون در منطقه حضورداشته‌اند که به‌طور تناوب عوض می‌شوند.

وی بابیان اینکه کار ما حرکتی نیست که در زمان کوتاهی متوقف شود، افزود: هم‌اکنون که منطقه در حال خلوت شدن است نیازهای افراد بیشتر نمایان می‌شوند حضور امداد گران فرهنگی و مشاورانی که درزمینهٔ ی کودکان فعالیت می‌کنند اهمیت دارد و کانون تلاش می‌کند نقطه‌های روشن امید را در دل کودکان قرار دهد و از طریق قصه‌گویی، نمایش، نقاشی، کاردستی و سرگرمی بتوانیم به آن‌ها کمک کنیم که در این لحظات روی پای خود بایستند.

فتاحی ادامه داد: به مناسبت هفته‌ی وحدت کامیون‌های سیار نمایش از امروز با مولودی‌خوانی گروه روانسر در سرپل ذهاب کار خود را شروع کردند و روز جمعه به‌صورت ویژه‌تری برنامه‌های ما شروع می‌شود در روز یکشنبه‌ی هفته‌ی آینده، بدرقه‌ی کاروان با دف‌نوازی و مولودی‌خوانی به همراه اعضای کانون در شهرستان روانسر با حرکت به سمت شهر ازگله انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه تا پایان هفته‌ی وحدت اجرای نمایش عروسکی، قصه‌گویی، بازی گروهی خواهیم داشت، افزود: بسته‌های فرهنگی و اقلام غذایی برای کودکان و نوجوانان تهیه‌شده است که با دیگر هدایا بین آن‌ها توزیع می‌شود.

این مسئول گفت: روز اول بازگشایی مدارس همکاران ما در مدارس با اهدای محصولات فرهنگی و ملزومات مدرسه در محل تحصیل دانش آموزان حضور یافتند و تاکنون امدادگران اجتماعی نیز حدود 400 روستا را در مناطق آسیب‌دیده پوشش داده‌اند.

فتاحی خاطرنشان کرد: ما تا آخرین روز در کنار کودکان خواهیم بود چراکه به اجرای برنامه‌های کانون به‌عنوان ستاد امداد فرهنگی نیاز دارند و با توجه به شناختی که از منطقه داریم پذیرای هدایای محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان در کنار دیگر محصولات اهدایی دیگر هستیم و آن را به افراد نیازمند در روستاها اهدا می‌کنیم.

 وی گفت: روزانه یک هزار جلد کتاب بین کودکان در منطقه توزیع می‌شود و حضور امدادگران فرهنگی را برای حضور در مناطق زلزله‌زده ساماندهی می‌کنیم و نیروهای بومی استان در قالب سرگروه برای دلجویی از کودکان در کنار آن‌ها خواهند بود.

فتاحی در پایان تصریح کرد: امداد گران فرهنگی کتابخانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با حضور در روستاهای جلالوند علیا، بلوان، کلاهمال، پیران، کوییک، نودیه، مشکنار، تپه عظیمه و بخش ازگله به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، قصه‌گویی و اجرای نمایش پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج