فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت جاسک با اشاره به تنها فرودگاه این شهرستان که توسط نیروی دریایی ساخته شده است، گفت: این فرودگاه با حضور مقامات کشوری، لشکری و به صورت عمومی شخصی در بیستم آذر سال‌جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار دوم رضا عباسی اظهار داشت: با توجه به تعمیرات و بهینه‌سازی‌های صورت گرفته، فرودگاه جاسک از ۲۰ آذرماه سال‌جاری مجددا فعالیت خود را آغاز می کند.

فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت جاسک در ادامه با بیان اینکه یکی از مولفه‌های که در آبادانی و توسعه سواحل مکران در این بندرساحلی اهمیت دو چندانی  برخوردار می‌باشد بحث ورزش است، گفت: ورزش همگانی را در سواحل مکران باید توسعه و گسترش بدهیم، به عنوان یک نیروی راهبردی  در این منطقه تمام تلاش خود را در این راستا به‌کار خواهیم بست.

انجام دو هزار فروند اسکورت کشتی‌های تجاری طی 9 سال گذشته

عباسی تصریح کرد: در طول 9 سال گذشته 41 ناو گروه به آب‌های آزاد مامور شده‌اند، دو هزار فروند اسکورت کشتی‌های تجاری را انجام داده‌ایم و همچنین تکاوران دریایی ما 244 مورد درگیری مستقیم با دزدان دریایی داشته‌اند.

این مقام مسئول یادآور شد: برای نخستین بار پس از انقلاب دو ناو گروه ما از کانال سوئز عبور کردند و در بندر لازقیه پهلو گرفتند و با پیام خود به اسرائیل اعلام کردند که در هر جایی دنیا برای مقابله با دشمن آمادگی جنگیدن را داریم.

فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت در خصوص تنها فرودگاه این شهرستان که توسط نیروی دریایی ساخته شده است، بیان داشت: این فرودگاه با حضور مقامات کشوری، لشکری و به صورت عمومی شخصی در بیستم آذرماه سال‌جاری افتتاح می‌شود.

احداث دو بیمارستان در منطقه جاسک

وی با اشاره به اینکه شرکت عقاب عسلویه که در چابهار، بوشهر و مناطق دیگر هندلینگ را انجام می‌دهد نیروهایی را با خود به اینجا آورده که صلاحیت تعدادی از آنها باید توسط فرودگاه کشور تایید شود، افزود: نفراتی نیز توسط فرمانداری معرفی که در سایر بخش‌های این فرودگاه مشغول خواهند شد.

این فرمانده افزود: نیروی دریایی در این شهرستان در رابطه با موضوع بهداشت و درمان دو بیمارستان را جهت ساخت در نظر دارد که در کنار تنها بیمارستان شهر برای مردم محروم این منطقه خدمات خواهند داد، زمان ساخت بیمارستان مذکور یک‌سال تعیین شده و همچنین در نظر داریم در کنار این دو پروژه یک استخر هم ساخته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج