رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد: روزهای 9 تا 19 دی دهه بصیرت است و باید طی روزهای این دهه به تبیین فتنه استکباری 88 بپردازیم، نباید این فتنه را به انتخابات نسبت بدهیم، فتنه 88 توسط دنیای استکبار برنامه ریزی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم ،نصرت‌الله لطفی جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم که در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به برگزاری مراسم چهلمین سالگرد مرحوم آیت‌الله سید مصطفی در قم اظهار کرد: این مراسم برای نخستین بار پس از چهل سال در شهر قم برگزار شد، شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی در شتاب بخشیدن به انقلاب اسلامی نقش زیادی داشت.

وی ادامه داد: سال 1397 چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است و در این راستا باید تمام مناسبت‌های انقلاب همچون قیام 19 دی به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: روزهای 9 تا 19 دی دهه بصیرت است و باید طی روزهای این دهه به تبیین فتنه استکباری 88 بپردازیم، نباید این فتنه را به انتخابات نسبت بدهیم، فتنه 88 توسط دنیای استکبار برنامه ریزی شد.

لطفی با اشاره به وضعیت سران فتنه 88 اظهار کرد: برخی اکنون متاسفانه به دنبال مظلوم نشان دادن سران داخلی فتنه 88 هستند، لطف نظام اسلامی شامل این افراد شده است و آن‌ها به جای اینکه محاکمه شوند، در منازلی  با امکانات کامل نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنم که کنگره شهدای روحانیت در روز دیگری به جز روز 9 دی برگزار شود تا این کنگره برنامه‌های دهه بصیرت را تحت الشعاع قرار ندهد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: مردم شهر قم در سال 88 برای مقابله با فتنه گران در روز 9 دی پیشگام بودند، آن‌ها احساس کردند که دینشان در خطر است و برای همین به صحنه آمدند.

لطفی، شهر قم را پایگاه انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: باید همه دستگاه‌های اجرایی و نهادها وظیفه خودشان را در قبال انقلاب انجام بدهند و برنامه‌هایی را برای بصیرت افزایی و تبیین فتنه 88 برای مردم برگزار کنند، جلسات اجرایی برای برگزاری باشکوه دهه بصیرت در هفته‌های آینده در استان قم اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه اصلی دهه بصیرت با حضور اقشار مختلف مردم به خصوص طلاب حوزه علمیه در مدرسه فیضیه برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم افزود: برای شکرانه پیروزی جبهه مقاومت، مراسم‌هایی طی روزهای آینده در کشور برگزار می‌شود، متاسفانه شاهد هستیم که برخی به دنبال تخطئه این پیروزی هستند، نیروهای مقاومت توانستند که حکومت داعش در عراق و سوریه را از بین ببرند.

لطفی با اشاره به ضرورت تبیین کارآمدی نظام دینی برای نسل جوان اظهار کرد: 50 درصد جمعیت کشور سن شان زیر 30 سال است و آن‌ها دوران دفاع مقدس را درک نکردند، به همین دلیل باید کارآمدی نظام دینی را برای نسل جوان براساس اسناد و حقایق تبیین کنیم.

وی ادامه داد: رویش‌های انقلاب اسلامی بیش از ریزش‌های آن است، شاهد هستیم که دشمن برای ناکارآمد نشان دادن نظام دینی و سیاه نمایی به صورت گسترده برنامه ریزی کرده است و در این راستا از نیروهای داخلی هم استفاده می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در پایان خاطرنشان کرد: روحانیت و حوزه علمیه در نهضت انقلاب اسلامی نقش محوری داشتند، نقش آفرینی روحانیت در انقلاب موجب ترس و وحشت دنیای استکبار شده است و ایادی استکباری تلاش می‌کنند که در رابطه مستحکم میان مردم و روحانیت خدشه ایجاد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج