مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: برخی از واحد‌های صنعتی پیوندهایی با شرکای خارجی دارند و در حوزه صادرات فعالیت چشمگیری از خود نشان داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، احمدعلی شهیدی به مناسبت گرامیداشت روز ملی صادرات به وضعیت مطلوب واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی گیلان برای صادرات اشاره کرد و گفت: در بسیاری از نواحی صنعتی استان واحدهای صنعتی وجود دارند که دارای برندهای معتبر هستند و صادرات محورند.

وی با اشاره به اینکه در شهرک‌های صنعتی استان ازجمله شهرک صنعتی لاهیجان عمدتاً واحدهایی فعال هستند که در حوزه صادرات فعالیت می‌کنند، افزود: در شهرک‌های صنعتی گیلان ازجمله حسن رود انزلی و سفیدرود رشت برخی از واحد‌های صنعتی پیوندهایی با شرکای خارجی دارند و در حوزه صادرات فعالیت چشمگیری از خود نشان داده‌اند.

مدیرعامل و رئیس هیات‌ مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به پتانسیل گیلان درزمینه صنایع سلولوزی گفت: گیلان از ابتدای سال جاری به قطب صنایع سلولوزی کشور تبدیل‌شده است و این‌یک رویداد بسیار مطلوب در استان به شمار می‌رود.

شهیدی افزود: در حال حاضر سه کارخانه بزرگ صنایع سلولوزی در گیلان وجود دارند که دو مورد از آن‌ها در شهرک صنعتی سفیدرود واقع‌ شده‌اند و در ابتدای سال توسط رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسیده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج