استاد حوزه علمیه و معاون فرهنگی دانشگاه با اشاره به ویژگی‌های امام عصر (عج)، خاطرنشان کرد: هرکدام از ائمه در زمان حیاتشان به‌نوعی با ظلم و ستم و طاغوت زمانه مبارزه داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام احمد زارعی گفت: حضرت علی (ع) که اولین پیشوای مسلمین است درزمانی که خانه‌نشین بودند طور دیگری با طاغوت زمان برخورد می‌کردند و زمانی هم که حکومت دست ایشان بود بازهم طور دیگری برخورد داشتند، همچنین امام حسین ۶ ماه آخر حکومتشان حادثه عظیم عاشورا را رقم زدند.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه حضرت سیدالساجدین بعد از واقعه کربلا، دستگاه خلافت اجازه نمی‌داد وقایع عاشورا و ظلم و جنایت یزید را بازگو کند به همین خاطر در ظاهر هیچ عملی خلاف حکومت انجام نمی‌داد، اما هرگاه آب و غذا می‌دید هرگاه دختربچه سه‌ساله می‌دید هرزمان به نوزاد نگاه می‌کرد شروع به گریه می‌کرد و با این عمل ظلم یزید را بازگو می‌کرد و مبلغ راه امامت می‌شد.

استاد حوزه علمیه و معاون فرهنگی دانشگاه بابیان اینکه درواقع هر امامی به شکلی وظایف خویش، را انجام می‌داد، افزود: یکی از کسانی که راه را برای غیبت امام عصر (عج) فراهم کرد امام حسن عسگری (ع) بود.

حجت‌الاسلام زارعی ادامه داد: امام حسن عسگری (ع) در زمان حیات خود افرادی را به‌عنوان نماینده خود به شهرهای گوناگون می‌فرستادند که در آن شهرها افرادی وکیل بین امام و مردم بوده و نامه پیشوای یازدهم را به آنان می‌دادند و از طریق آن‌ها با مردم ارتباط داشت.

این استاد مسائل دینی خاطرنشان کرد: ائمه (ع) که حجت خدا خوانده می‌شوند همانند بقیه مردم دارای زندگی عادی هستند و کار و فعالیت عادی داشتند اما از، گناه پرهیز می‌کردند.

امام‌جمعه سابق شهرستان صحنه عنوان کرد: برای اینکه بتوانی چشمت به وجود مقدس، امام عصر (عج) نائل بشود نیازی به چله‌نشینی نیست، تنها اگر از حرام پرهیزکرده و یقین کنیم که وجود امام زمان در طول شبانه‌روز ناظر به اعمال ما است و به کارهایمان در زندگی هدف مهدوی دهیم و حضور او را ناظر بر همه اعمالمان ببینیم، کفایت دارد.

زارعی در ادامه سخنانش گفت: همه‌کسانی که به خدمت امام عصر (عح) رسیدند کسانی بودند که در چارچوب شرعی در کنار زندگی روزانه خویش به کار و فعالیت اجتماعی و عبادت هم می‌پرداختند.

وی یادآور شد: در حدیثی از حجت بن الحسن (عج) فرموده‌اند که شیعیان به‌وسیله کارهایی که انجام می‌دهند و باعث رنجش ما می‌شوند، نمی‌توانند به محضر ما برسند.

این استاد حوزه علمیه افزود: تنها سخن گفتن یا دیدار امام مهدی (عج) مشکلات را حل نمی‌کند بلکه باید زندگی‌مان را بر اساس دستور امام زمان تنظیم شود، شخص منتظر وجود امام عصر (عج) زندگی‌اش، همانند اهل‌بیت بر پایه تعادل است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج