رئیس بیمارستان خلیج فارس بندرعباس با تاکید بر اینکه ترویج تغذیه با شیر مادر نیاز به فرهنگ سازی دارد، گفت: شیر مادر علاوه بر تضمین سلامت و نیرومندی نوزاد، تعیین کننده سرشت و اخلاق کودک است .

به گزارش خبرگزاری موج، غلامعباس مومنی در کمیته ترویج تغذیه کودک با شیر مادر با اشاره به اهمیت تغذیه کودک با شیر مادر در دین مبین اسلام گفت: استفاده کودک از شیر مادر حقی است که اسلام برای کودک تعیین کرده و طبق روایات مادران باید فرزندان خود را دو سال تمام شیر دهند تا دوران شیرخوارگی تکمیل شود.

وی تغذیه با شیر مادر را در سرنوشت کودک حائز اهمیت دانست و افزود: شیر مادر علاوه بر تامین سلامت و نیرومندی در جلوگیری از بیماری و عدم ناتوانی کودک بسیار موثر است و از همه مهمتر سرشت و اخلاق کودک به این وسیله شکل می گیرد. مومنی تصریح کرد : بیمارستان خلیج فارس افتخار دارد که بیشترین خدمات را به مادر و کودک ارائه می دهد.

نماینده مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس نیز در این جلسه بر همکاری بین بخشی برای ترویج این فرهنگ تاکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از این موضوع حمایت خواهد کرد.

محسن ترکیان رئیس بیمارستان خاتم الانبیاء بندرعباس نیز در ادامه، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بین مادران باردار و حتی مادرانی که تصمیم به بارداری دارند را از نکات مهم بیان کرد و گفت:در این خصوص از هیچ گونه همکاری دریغ نخواهیم کرد.

کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر دو بار در سال تشکیل می شود که اولین جلسه آن با حضور روسا و مترون بیمارستان های بندرعباس در بیمارستان خلیج فارس تامین اجتماعی استان هرمزگان تشکیل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج