در شانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب شیراز، ضمن رونمایی از کتاب آیت‌الله حائری شیرازی، از مقام ادبی ایشان تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج از شیراز، همزمان با برپایی شانزدهمین نمایشگاه کتاب فارس،از مقام ادبی آیت‌الله حائری شیرازی در غرفه «شب های هنر و آگاهی» تجلیل و از کتاب جدید ایشان با نام "حکومت جهانی خدا" رونمایی شد.

محمدعلی حائری، فرزند آیت‌الله حائری شیرازی در این برنامه با حضور جمع فرهنگوران و اندیشمندان عرصه شعر و ادب استان فارس با بیان اینکه میان اهالی نگاه و نظر تفاوت است، این عالم ربانی را از متأخرین اهل نظر دانست و گفت: اهل نظر کسانی هستند که وقتی اتفاقی رخ می‌دهد درباره آن اندیشه می‌کنند.

وی ضمن تشبیه علم به چشمه‌ای که خدا به هرکه بخواهد عطا می‌کند اظهار داشت: آیت‌الله حائری با اینکه همواره در حال مطالعه هستند اما برای هیچ منبر و سخنرانی کتاب نمی‌خوانند بلکه مطالعات ایشان آنقدر نسبت به موضوعات مختلف زیاد است که نیازی به چنین کاری نیست.

حائری با بیان اینکه ایشان در مطالبی که بیان می کند از تمثیل های بسیار مفید استفاده می‌کنند افزود: در نظربینی استفاده از تمثیل خیلی مهم است و ایشان از معدود افرادی هستند که از زبان تمثیل خیلی استفاده می‌کنند.

وی افزود: در کتاب «آیینه تمام نما»ی ایشا، نمونه‌های زیبا و بارزی از تمثیل‌های آیت‌الله حائری درباره وقایع مهم اسلام نظیر عاشورا را شاهدیم.

به گفته فرزند آیت‌الله حائری، در کنار شخصیتی که از ایشان می‌شناسیم که طبع لطیفی دارد و نظربازی می‌کند، ایشان شخصیت سیاسی مشخصی دارند و همیشه در هر حوزه‌ای که قرار داشته‌اند، مقبولیت را فدای مشروعیت کرده‌اند؛ و دفاع تمام‌قد ایشان از رهبری هم به همین دلیل است.

 وی همچین این نکته را بیان کرد که آیت‌الله حائری در کنار این طبع لطیف و روح و روان جاری که دارند، فقیه بسیار صلب، محکم و استواری هستند. به عنوان مثال ایشان ۳۰ سال فریاد زدند که نظام بانکداری ما ربوی است و اکنون همه علما و مراجع نیز با ایشان هم نوا شده‌اند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج