امام جمعه اصفهان گفت: جنایات داعش در هیچ باوری نمی گنجید. اینها اگر در کشور ما نفوذ می کردند خدا می داند امروز کشور در چه وضعیتی بود.

به گزارش خبرگزاری موج، سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان با اشاره به شکست داعش گفت: برخی می خواستند با داعش مذاکره کنند. مگر این جماعت قاتل که هرکجا می رسد فقط کشتن را بلد است مذاکره می فهمد؟

وی ادامه داد: پیروزی بر داعش که خود آمریکا می گفت حداقل 30 سال شکست آنها زمان می خواهد کار بسیار بزرگی بود. به خصوص که بسیاری از نقاط حساس کشورهای عراق و سوریه را گرفته بودند. بیرون کردن آنها نتیجه مجاهدت و فداکاری مدافعان حرم بود.

امام جمعه اصفهان گفت: سردار سلیمانی کسی است که هیچ کجای دنیا مثل او را ندارد. مردی بزرگ که با نامه ای که بعد از پیروزی بر داعش برای مقام معظم رهبری نوشت موجب غرور و عزت ایران شد. سردار سلیمانی گفته بود به زودی هیچ حکومت داعشی وجود نخواهد داشت و درست همین اتفاق افتاد و به دنیا نشان داد هیچ کار ناشدنی برای جبهه حق وجود ندارد.

طباطبایی نژاد ادامه داد: کفار هر جنایتی که از دستشان بر بیاید انجام خواهند داد. جنایات داعش در هیچ باوری نمی گنجید. اینها اگر در کشور ما نفوذ می کردند خدا می داند امروز کشور در چه وضعیتی بود. با جماعتی که هیچ عهد و پیمانی را نمی فهمند نمی شود مذاکره کرد. قرآن می گوید اگر کفار پیروز شوند هیچ دوستی و پیمانی را حفظ نخواهند کرد.

وی با اشاره به زلزله اخیر در غرب کشور گفت: حضور مقام معظم رهبری در میان زلزله زدگان برای آنها و همه کسانی که در این راه خدمت می کنند موجب امید و تشویق و دلگرمی بود. به هر حال کار ساده ای نبود که این جمعیت را در این شرایط سخت هدایت و ساماندهی کنند.

امام جمعه اصفهان گفت: مسئولین کسب تجربه کنند. برای مثال باید راهکارهایی اتخاذ می شد که چادرهای مردم زیر آب نمی رفت. احتمال بارش باران و قرار دادن چادرهای مردم در ارتفاع و پوشاندن با پلاستیک کار سخت و دور از ذهن نبود. اما همراهی همه مردم ایران بسیار دلگرم کننده بود.

طباطبایی نژاد گفت: غربی ها از روحیه زد شاهنشاهی ایرانی ها می ترسند. عربستان می ترسد فهمی که مردم ایران پیدا کردند به مردم عربستان نیز منتقل شود. امروز عربستان را آمریکا نگاه داشته است. عربستان به دستور آمریکا در یمن و دیگر نقاط دنیا جنایت می کند و ایران که واکنش نشان می دهد می گویند دخالت است.

وی افزود: بسیج یکی از الهامات به امام بود. اگر بسیج وجود نداشت امروز وضع کشور به گونه دیگری بود. سخنان مقام معظم رهبری نیز همین موضوع را نشان می دهد. بسیج مستضعفین به این معنی نیست که بسیجی ها مستضعف باشند. بلکه یعنی باید همه برای مستضعفین بسیج شوند.

عقل عملی و عقل نظری متفاوت است

امام جمعه اصفهان گفت: عقل عملی و عقل نظری متفاوت است. به همین خاطر برخی در فیزیک و شیمی پیشرفت دارند اما ایمان ندارند. هوای نفس، حب مال و ریاست عقل عملی انسان را از بین می برد. ببینید در انتخابات خودمان که ادعای مسلمانی داریم چه حرف ها و دروغ هایی گفته می شود. این نشان می دهد حب ریاست از گرگ برای دین بدتر است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج