خطیب نماز جمعه بجنورد گفت: بسیجی‌ها باید مواظب باشند که اعتقاد آن‌ها ساییده نشود و از سوی دیگر اخلاق در آن ها کم رنگ شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به جشن بزرگ ملی مقاومت در مقابل شرارت افزود: فرزند رهبر(سردار سلیمانی) خبر از شکست تکفیری و داعشی‌ها در سوریه و عراق داد و این روزها جای شهدای مدافع حرم خالی است.

وی ادامه داد: اما رهبر معظم انقلاب هشدار نیز داده است که همه باید آگاه و دشمن شناس باشیم، چراکه دشمن، دشمن است و ممکن است با روش جدیدی جبهه دیگری را ایجاد کنند.

یعقوبی به هفته بسیج نیز اشاره و اظهار کرد: امام راحل با بصیرتی که داشت آینده کشور را می دید، توطئه شناس و دشمن شناس بود و فرمودند که ملت ما باید 20 میلیون بسیجی داشته باشد و در حقیقت آن زمان، هنگامی بود که هنوز جنگ تحمیلی نیز صورت نگرفته بود.

وی تصریح کرد: اما هنگام هشت سال دفاع مقدس، بسیجی‌ها کاری کارستان کردند تا کشور به پیروزی رسید و امروز این شجره طیبه به ثمر نشسته است و موجب پیروزی در کشورهایی همچون عراق، سوریه و ... نیز شده است.

خطیب نماز جمعه بجنورد با بیان این‌که همه ملت ایران به صورت بالقوه بسیجی هستند، تاکید کرد: تفکر بسیجی به معنای پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمودند بسیجی سیاسی است اما سیاست زده و اهل کار جناحی نیست، بسیج مجاهدت است و بی انضباط نیست و بسیج با بصیرت است.

یعقوبی خاطرنشان کرد: اما خطر در کمین بسیجی‌ها قرار دارد که یکی از آن ها سایش اعتقادی و دیگری ریزش اخلاقی است.

وی تاکید کرد: بسیجی‌ها باید مواظب باشند که اعتقاد آن‌ها ساییده نشود و از سوی دیگر اخلاق در آن ها کم رنگ شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج