امام جمعه‌ی تبریز با اشاره به این‌که بازسازی برخی مناطق زلزله‌زده بر عهده‌ی بسیج و سپاه عاشورا است، گفت: به این منظور، حساب ویژه‌ و مشترک نماینده‌ی ولی فقیه در استان و سپاه افتتاح شده است تا کمک‌های مربوطه از این طریق انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته تبریز با اشاره به سالگرد جان‌باختگان  حادثه‌ی قطار تبریز- مشهد گفت: جان‌باختگان این حادثه، راهی زیارت امام رضا (ع) بودند که با قصور و اشتباه افرادی که بالاخره معلوم نشد، چه کسانی هستند، جان خود را از دست دادند.

وی در ادامه با بیان این‌که زلزله‌ی غرب کشور دل همه را به درد آورد، بیان کرد: حضور ولی امر مسلمین، حضرت امام خامنه‌ای در مناطق زلزله زده، دل مصیبت زدگان را آرام کرد و رهبر فرزانه‌ی انقلاب به منطقه رفته و از نزدیک با مردم گفت‌وگو کردند.

وی با قدردانی از کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان افزود: کمک‌های نقدی، غیر نقدی و امدادی تمامی استان‌ها بسیار قابل توجه بود. همچنین باید قدردان خادمان هلال احمر و سایر نهادها نیز باشیم که وحدت و یکدلی کشورا به نمایش گذاشتند.

امام جمعه‌ی تبریز با اشاره به این‌که بازسازی برخی مناطق زلزله‌زده بر عهده‌ی بسیج و سپاه عاشورا است، گفت: به این منظور، حساب ویژه‌ و مشترک نماینده‌ی ولی فقیه در استان و سپاه افتتاح شده است تا کمک‌های مربوطه از این طریق انجام گیرد.

وی با بیان این‌که خسارت ناشی از چنین زلزله‌ای در استان ما جبران‌ناپذیر خواهد بود، گفت: مسئولان باید در راستای مقاوم‌سازی مدارس، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و حاشیه‌های شهر اقدام کنند.

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی مدافعان حرم  و جبهه‌ی مقاومت گفت:  بیش از چهار سال از اعلام خلافت خود خوانده و شرارت‌های تکفیری‌ها سپری می‌شود و این گروهک تروریستی پس از این که خسارت سنگینی را بر پیکره‌ی جهان اسلام وارد کرد، تمام پایگاه‌های شهری خود را از دست داد و آخرین میخ‌ها بر تابوت این گروهک تکفیری زده شد.

وی ادامه داد: این پیروزی بزرگ بیش از هرکسی متعلق به مجاهدانی است که از ایران، سوریه، لبنان، عراق، پاکستان و افغانستان به دفاع از حرمین شریفه رفته بودند.

آل هاشم با قدردانی از رشادت‌های مدافعان حرم و سردار قاسم سلیمانی، گفت: این پیروزی با لطف خداوند متعال، اتحاد و انسجام مدافعان حرم از سراسر جغرافیای اسلام و با هدایت و فرماندهی حضرت امام خامنه‌ای اتفاق افتاد. ولی همان طوری که رهبری در پاسخ به نامه‌ی سردار سلیمانی اشاره کرده بودند، باید در مقابل توطئه‌های نظام سلطه در منطقه هوشیار باشیم و آمادگی خود را حفظ کنیم؛ چراکه داعش تنها یک مرحله و ابزاری برای مقابله با جبهه‌ی مقاومت بوده و با سرکوبی این ابزار حتماً ابزار دیگری به کار خواهند گرفت.

آل هاشم با اشاره به  روز نیروی دریایی، تصریح کرد: هرگز شهدای ناوشکن پیکان را فراموش نمی‌کنیم که با وارد کردن ضرباتی محکم بر پایانه‌های نفتی عراق، برتری خود را در جنگ تحمیلی نشان دادند و تا آخر جنگ، نیروی دریایی عر اق نتوانست خود را سامان دهد. در حال حاضر نیز نیروی دریایی در آب‌های دور دست برای برقراری امنیت خطوط کشتی‌رانی در ناامن‌ترین مناطق در حال انجام ماموریت هستند.

وی در ادامه با قدردانی از دست اندرکاران همایش بررسی اندیشه‌های علامه جعفری، عنوان کرد: به همین منظور خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم که نکات ارزنده‌ای را مطرح کردند و امیدواریم در سال‌های آتی شاهد برپایی همایش‌های بزرگ برای علما و مفاخر خود باشیم.

امام جمعه‌ی تبریز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) و شهادت امام حسن عسگری (ع) گفت: در سال ۲۳۶ هجری قمری امام حسن عسکری (ع) را به منطقه عسکری انتقال دادند. به همین دلیل از ایشان به این نام یاد می‌شود که معتمد عباسی ایشان را به شهادت رساند و از آن پس امامت حضرت مهدی(عج) آغاز شد.

وی در ادامه با بیان این‌که این هفته، هفته‌ی قدردانی از فداکاری و اخلاص است، گفت: علت اصلی پیروزی جمهوری اسلامی به خاطر تفکر و اراده‌ی بسیج بوده و خواهد بود. از این رو جا دارد از بسیج قدردانی کنیم. مهم ترین امتیاز بسیج، پاسداری از هویت ملی و دینی و حضور در میدان‌های نیاز در تمامی عرصه‌ها بوده و مهم‌ترین وظیفه‌ی بسیج، ترویج ارزش‌های اسلامی و راهنمایی نسل جوان مملکت به سوی حقیقت است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج