امام جمعه قلعه رئیسی گفت: راه‌اندازی دفتر اتحادیه اروپا در کشور یک دام است و از آثار و فرزند برنامه‌ نکبت‌بار برجام است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه قلعه‌رئیسی با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: راه نجات از گناه توبه و استغفار، یاد خدا و استعانت از خداوند متعال، عبادت و بندگی خدا و اراده قوی انسان است، تقوا سبب از بین رفتن بسیاری از گناهان می‌شود.

وی ادامه داد: عواملی مانند تقوا، حفظ عفت، رعایت حقوق، شرکت در غم و شادی یکدیگر، وجود فرزند و کنترل عوامل مزاحم در حفظ و ثبات حیات خانواده مؤثر است.

امام جمعه قلعه رئیسی بیان کرد: یکی از وظایف مهم منتظران شناخت آسیب های و آفت های مهدی باوری است و یکی از آسیب ها برداشت ایستا و انفعالی از انتظار است.

صلواتی به سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و امامت حضرت مهدی(عج) اشاره و خواستار حضور مردم در مراسمات برگزاری به این مناسبت شد.

وی به حضور مقام معظم رهبری در جمع زلزله زدگان غرب اشاره و تاکید کرد: آنچه مرهمی بر زخم زلزله زدگان بود سفر مقام معظم رهبری امام خامنه ای بود و سخنان رهبری و ورود امام المسلمین مرهم زخم ها و تسکین بخش آلام مردم آسیب دیده بود و از مردم به دلیل کمک های متعدد و امیدوار خود به خصوص مردم منطقه چاروسا تقدیر و تشکر می کنم.

امام جمعه قلعه رئیسی به بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا اشاره و یادآور شد: امروز عده ای در کشور تلاش می کنند دفتر اتحادیه اروپا را در کشور بازگشایی کنند و وقتی سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی در کشور است دیگر این دفتر به دنبال چیست و این هم بر اثر همان برنامه نکبت بار برجام است و از آثار وجودی همان نوزاد است و آنها به دنبال نفوذ هستند و به دنبال تطهیر سران فتنه و سکولارها هستند و این دام است امیدوارم دولتمردان در این دام که به دنبال محقق شدن اهداف آمریکا هستند قرار نگیرند.

صلواتی به سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اشاره و تاکید کرد: مردمی ترین و مکتبی‌ترین نیروی مقاومت جهان بسیج است و بسیج برای جوانان شورآفرین و برای دوستان امید آفرین است و رمز پایداری و ماندگاری ما بسیج است و بسیج یک نهاد نظامی نیست بلکه عرصه جهاد است و بسیج مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور برای همه میدان ها است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی به برکت تفکر بسیجی و عمل و حرکت بسیجی شکست ناپذیر است بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست، سیاسی کاری نیست، جناحی نیست بسیج مجاهد است و عمیقا متدین و متعبد و متحجر نیست بسیج با بصیرت است هرکس به بسیج بی احترامی کند خائن است بسیج خارچشم دشمنان است و تا روحیه بسیجی بر این کشور طنین انداز است هیچگونه آسیبی متوجه این نظام و انقلاب کشور و امت نمی شود.

امام جمعه قلعه رئیسی با بیان اینکه اگر مسوولان از بسیج غافل شوند در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت و دفاع مقدس نخستین آزمون برای بسیج بود خاطرنشان کرد: امروز ما هر جا معضل داریم بخاطر این است که از تفکر بسیجی دور هستیم و در هم همین منطقه ما چون بعضی از مسوولان از تفکر بسیج فاصله دارند و به جای اخلاص و کار برای خدا به فکر اربابان سیاسی خودشان هستند و به جای خدمت به مردم و فداکاری و ایثار برای مردم به دنبال محکم کردن صندلیشان هستند و به جای تقویت ولایت باوری به دنبال ولایت زدایی هستند و هرکس که در خط ولایت است او را محروم می کنند و حاشیه سازی برایش می کنند.

صلواتی ادامه داد: امروز راه نجات این منطقه این است که مدیرانی با تفکر بسیجی و ولایی در راس امورات قرار بگیرند و مردم این مساله را مطالبه خویش از مسوولان قرار دهنداگر تفکر بسیجی در منطقه‌ای حاکم باشد دیگر حق خوری و تضیح حق دیگران اتفاق نمی‌افتد و دیگر ظلم نمی‌شود و لذا هم بایستی تلاش کنیم هم بسیجی باشیم و از بسیجیان حمایت کنیم و خواهان مدیرانی بسیجی در منطقه باشیم.

وی در ادامه به نابودی داعش در منطقه اشاره و عنوان کرد: فتنه داعش خطرناک وحشت زا شبیه فتنه های زمان مولا علی(ع) که فرصت حلاوت درک حقیقی اسلام ناب را از مسلمانان گرفت سلب نمود و دو کشور بسیار مهم عالم اسلام یعنی عراق و سوریه را دچار بحران کرد و شهرها را با خاک یکسان نمود و زیرساخت ها را تخریب کرد و سرکودکان را جلو پدر و مادر می بریدند و تمام این خیانت ها با طراحی آمریکائیها و مدیریت آمریکا اجرا می شد.

صلواتی تبیین کرد: لطف و عنایت خدای متعال، عنایات اهل بیت عصمت و طهارت، رهبری خردمندانه و هدایت های حکیمانه امام المسلمین و آیت الله سیستانی و نقش سید حسن نصرالله و مدیریت فداکارانه و جهاد گونه سرلشکر سلیمانی، سپاه قدس، زینبیون پاکستان، فاطمیون افغانستان، حشد الشعبی عراق، ارتش سوریه و خون پاک و مقدس شهدای مدافع حرم باعث شکست این فتنه عمیق بود.

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: این پیروزی خنجری بر قلب کاخ سفید بود و خسارت ها و خیانت های این فتنه قابل احصاء نیست ولی یک پیام دارد پایانداعش مقدمه نابودی اسرائیل خواهد بود تمام عرب و جبهه استکبار به دنبال سقوط دمشق و عراق بودند اما در این میان نایب امام زمان با بسیجیانش در محور مقاومت تمام دنیال کفر و استکبار را تسلیم کرد و این یک نوید را به ما می دهد و به لطف خدا همین ارتش سوریه، همین حزب الله لبنان، زینبیون پاکستان، فاطمیون افغانستان، انصارالله یمن، حماس فلسطین و همین بسیجیان سپاه ایران در کمتر از 25 سال آینده طومار رژیم کودک کش اسرائیل را در هم می پیچیند و برای همیشه در زباله دان تاریخ دفن خواهند کرد.

وی در پایان از حضور نماینده کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مدیران کل که به منطقه آمدند و مصوباتی را خواستار پیگیری شدند تقدیر و تشکر می کنم و امیدواریم این مصوبات را اجرایی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج