امام جمعه چرام گفت: مذاکره در مقابل گرگ معنا ندارد و هزینه‌های جهاد و مبارزه کمتر از هزینه سازش با جهان خواران است.

به گزارش خبرگزاری موج از چرام، حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در نماز سیاسی، عبادی این هفته از نکات مهم، مثبت و شیرین هفته گذشته  را پیروزی جبهه اسلام بر مثلث آمریکا، اسرائیل و آل سعود یعنی جبهه کفر برشمرد و تصریح کرد: برخی کارشناسان از این فتنه به عنوان جنگ جهانی سوم یاد کرده بودند و محاسبات آمریکایی‌ها برای استفاده ی  حداقل 30 سال از داعش بود اما جبهه مقاومت، هیمنه و هیبت آمریکا و جبهه نفاق را شکست.

وی، افزود: داعشی که تا چند کیلومتری مرزهای ایران آمده بود و از اهداف تشکیل این گروه تسلط بر ایران اسلامی بود توسط شیربچه‌های امیرالمومنین (ع) شکست خورد و نشان داده شد مذاکره در مقابل گرگ معنا ندارد و هزینه‌های جهاد و مبارزه کمتر از هزینه سازش با جهان خواران است.

حجت‌الاسلام افشار، اضافه کرد: به خاطر روحیه جهاد و شهادت طلبی که در جوانان ایران وجود دارد و درایتی که فرماندهی معظم کل قوا دارند، هر تغییری در منطقه باید با نظر ایران اسلامی باشد و معادلات بدون نقش ایران منجر به شکست خواهد شد.

امام جمعه چرام با متذکر شدن این مطلب که این فتنه حدود 6 ساله ی داعش تلخی‌هایی داشت اما شیرینی آن تقویت محور مقاومت از کشورهای گوناگون بود، گفت: جوانان شیعه افغانی با لشکر فاطمیون، جوانان دلیر با عنوان زینبیون پاکستان، حیدریون عراق، حزب‌الله لبنان، مقاومت مردم سوریه بسیج، سپاه و ارتش قدرتمند ایران و وفاداری رئیس‌جمهور روسیه به محور مقاومت یک جبهه قدرتمندی را تشکیل داد.

مسئول شورای فرهنگ عمومی چرام در بخش بعدی از سخنان خود با اشاره به وضعیت مصلی چرام، خاطرنشان کرد: در این یک سالی که خدمت مردم متدین چرام هستم یکی از مهمترین اهدافم تهیه و تشکیل زیرساخت‌های مصلی و دفتر و منزل امام جمعه بوده است.

وی، گفت: وضعیت مصلی با سال گذشته قابل مقایسه نیست و با لطف الهی پیشرفت‌های خوبی داشته اما برای من هنوز قانع کننده نیست و تا سال آینده باید تکمیل شود.

حجت‌الاسلام افشار، ادامه داد: امسال با رایزنی‌هایی که انجام شد و محبتی که آقای فرماندار داشتند حدود 800 میلیون تومان اعتبار برای مصلی در نظر گرفته شد که تقریبا برابری با اعتبارات چندسال گذشته می‌کند.

وی تصریح کرد: باید از آقای استاندار و فرماندار محترم که توجه ویژه به مصلای چرام داشتند تقدیر و تشکر کنم خداوند جزای خیر دهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج