نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خطاب به مردم گفت: عمل به وظیفه بسیار سخت و دشوار است و نماز یکی از وظایف الهی است که عمل به آن برای انسان‌ها واجب شده و این نماز است که انسان را از برخی مکارم باز می‌دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله "سیدیحیی جعفری" ظهر امروز سوم آذرماه در آئین وحدت بخش نماز جمعه کرمان با اشاره به آیات و روایات، گفت: پیامبر اعظم(ص) فرمودند نزدیک‌ترین شما به من؛ نیکوترین شما از لحاظ اخلاق( کسانی هستند که اخلاق‌شان نیکوتر باشد)، حلم و بردباری آنها بسیار بالا و پویا باشد و نسبت به اقوام و خویشاوندان‌شان نیکوکارتر باشند و خصوصیت دیگر آنها این است که دارای انصاف باشند، است.

وی از مکارم و محاسن اخلاق سخن گفت و عنوان کرد: عمل به وظیفه بسیار سخت و دشوار است و نماز یکی از وظایف الهی است که عمل به آن برای انسان‌ها واجب شده و این نماز است که انسان را از برخی مکارم باز می‌دارد.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان به پایان عمر داعش در سوریه و عراق اشاره کرد و افزود: فلسفه به وجود آمدن داعش برای آن بود که اسلام دچار شکست شوند و روزهای اول نیز پیشرفت‌هایی داشتند و چقدر انسان های بی‌گناه را سربریدن و افراد زیادی را کشتند.

از حیله مستکبران غافل نشوید

وی به اعلام قاسم سلیمانی مبنی بر پایان کار داعش ظرف سه ماه پرداخت و افزود: مقام معظم رهبری در جواب حاج قاسم سلیمانی در خصوص پایان کار داعش ضمن تبریک این پیروزی یک نکته‌ای بیان کردند که «باید توجه داشته باشید از حیله مستکبران غافل نشوید و آنها به دنبال توطئه دیگری هستند لذا هوشیاری همه ما می‌طلبد که مواظب باشند».

 

حداکثر ظرف 10 روز آینده حجت الاسلام و المسلمین «سلیمانی علیدادی» به عنوان امام جمعه کرمان معرفی شود

آیت‌الله جعفری به استعفای خود از نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اشاره و عنوان کرد: از 38 سال پیش امام جمعه کرمان بوده‌ام و اکنون به دلیل کهولت سن و مشکلات دوران پیری، به این نتیجه رسیدم که باید فردی که دارای توان جوانی است این سمت را قبول کند و به تکلیف خود عمل کند که مراتب به مقام معظم رهبری اعلام شد و مقرر گردیده حداکثر ظرف 10 روز آینده حجت الاسلام و المسلمین «سلیمانی علیدادی» به عنوان امام جمعه کرمان معرفی شود.

 

وی با بیان این مطلب که بدون همکاری همه اقشار، هیچ امام جمعه‌ای موفق نخواهد بود، اظهار کرد: همه ارکان جامعه از مسئولین تا مردم باید همکاری و هم‌فکری داشته باشند تا نماز جمعه هرچه باشکوه‌تر برگزار شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خطاب به مردم گفت: در 4 دهه فعالیت اینجانب بعنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان شاهد فراز و نشیب‌ها و کاستی‌هایی زیادی بوده‌اید که از همه مردم دیار کریمان عذرخواهی و با همه شما خداحافظی می‌کنم.

38 سال قبل با حکم امام راحل به عنوان امام جمعه کرمان منصوب شدم

وی با بیان این‌که از همه کسانی که در این دوران من را یاری کرده‌اند تشکر می‌کنم، تصریح کرد: 38 سال قبل با حکم امام راحل به عنوان امام جمعه کرمان منصوب شدم و فرازها و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشتم و اکنون نیز معتقدم که باید این منصب را به یک فرد توانمند داده شود.

 

آیت‌الله جعفری تاکید کرد: من برای همه شما دعا خواهم کرد و امیدوارم که هر چه خیر است پیش بیاید تا ما بتوانیم به تکلیف خود جامه عمل بپوشانیم.

 

به گزارش ایسنا، در این مراسم مردم کرمان یک صدا با فریاد «امام جمعه ما، مظهر وحدت ما»، «تشکر تشکر» از 38 سال خدمت صادقانه آیت الله جعفری بعنوان نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان تشکر کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج