مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کشور ایران در راستای قانون کار 150 سال از دنیا عقب است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: حوادث ناشی از کار در استان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش یافته است.

به‌گزارش خبرگزاری موج، محمدتقی آبائی  در سومین همایش مسئولان ایمنی استان مرکزی اظهار داشت: در سال 1302 مباحث مربوط به حمایت از کار توسط والی کرمان ویژه کارگران قالیباف این منطقه مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: آخرین تغییرات قانون کار در سال 1369 انجام شد و در سال 1358 هم بحث تغییر در قانون کار با توجه به پیشرفت‌های صنعتی کشور مطرح شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: نخستین قانون ویژه کار در ایران در سال 1325 توسط مجلس شورای ملی به تصویب رسید و در سال 1377 در راستای قانون کار ایران با همکاری مشاور سازمان بین المللی کار، اصلاحاتی انجام شد و به 66 ماده رسید و همچنین در سال 1357  اصلاحی دیگر در این قانون شکل گرفت.

آبائی هزاوه بیان کرد: در حال حاضر قانون کار دارای 203 ماده قانون کار و 121 تبصره در 12 فصل است که در این مدت شرایط کار تغییراتی داشته و شغل‌های جدیدی در کشور ایجاد شده که بروزرسانی نیاز دارد.

وی ادامه داد: کشور ایران در راستای قانون کار 150 سال از دنیا عقب است البته می‌توان از این موضوع به عنوان تجربه برای پیشرفت استفاده کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی عنوان کرد: حوادث ناشی از کار در استان مرکزی در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 8 درصد کاهش یافته و در این مدت 240 حادثه در این استان رخ داده است و بازرسی و بهداشت کار در دنیا سابقه 60 ساله دارد.

آبائی هزاوه اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون حوادث منجر به فوت استان مرکزی افزایش پیدا کرده و بیشترین آمار این بخش در حوزه ساختمان است که به  فرهنگ سازی و آموزش‌های لازم در این راستا نیاز است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج