هوشنگ بازوند گفت: در حادثه زلزله 7 هزار واحد صنعتی دچار خسارت شده‌اند و برای جبران نیازمند 347 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت برای واحدهای آسیب‌دیده هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلسه مشترک استاندار، شهردار و مدیرعامل بانک شهر جهت رفع مشکلات اقتصادی نقاط زلزله‌زده برگزار و استاندار در این دیدار بر لزوم حضور بانک‌ها در نقاط زلزله‌زده به‌ویژه در رابطه با بازسازی و رفع مشکلات اقتصادی مردم این مناطق تأکید کرد.

وی افزود: با خسارت تخمینی 575 واحد صنعتی دامی و 8300 واحد سنتی، مجموعاً در حوزه کشاورزی نیازمند 385 میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به واحدهای آسیب‌دیده هستیم و با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری، حداقل 200 میلیارد تسهیلات برای صندوق کارآفرینی امید در استان لحاظ شود تا در اختیار مشاغل خانگی قرار گیرد.

بازوند خاطرنشان ساخت: افزود: تسریع در ساخت‌وسازها نیازمند پرداخت سریع تسهیلات توسط بانک‌ها است که امیدواریم مساعدت‌های لازم در این زمینه انجام شود و مردم گرفتار بوروکراسی‌های اداری بانک‌ها نشوند.

در ادامه پورزند مدیرعامل بانک شهر نیز ضمن عرض تسلیت به خاطر وقوع حادثه زلزله گفت: جبران خسارات این حادثه ناگوار نیازمند عزم ملی است و بانک شهر در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نکرده و در خدمت مردم استان خواهد بود.

وی بابیان این مطلب که بانک شهر از همان روز زلزله خود را در کنار مردم حادثه‌دیده بوده، افزود: در ادامه راه خصوصاً در بحث ساخت مراکز آموزشی و درمانی نیز به استان و مردم کمک خواهد نمود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج