مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج گفت: ۴۸ نفر از مسافرین یک اتوبوس ولوو در امامزاده مختار (ع) دچار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، آتش پاد سوم محمد رستمی افزود: این گازگرفتگی ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه صبح امروز پنج‌شنبه اتفاق افتاد که از ۴۸ نفر دچار مسمومیت ۴۳ نفر به اورژانس منتقل شدند و ۵ نفر نیز به‌صورت سرپایی درمان شدند.

وی بیان کرد: هر ۴۸ نفر، از شهرستان برازجان استان بوشهر بودند که با یک دستگاه اتوبوس ولوو از سفر مشهد برمی‌گشتند و به زیارت امامزاده مختار (ع) آمده بودند، که در ابتدای صبح با علائم سردرد، سرگیجه، حالت تهوع و استفراغ از خواب بیدار و با آتش‌نشانی و اورژانس تماس گرفتند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی بابیان اینکه مأموران سازمان آتش‌نشانی بلافاصله در محل حاضر شدند گفت: اقدامات اولیه از سوی مأموران آتش‌نشانی یاسوج انجام شد و مصدومان با ۶ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند.

رستمی تصریح کرد: ۲۲ بیمار را با انجام اقدامات درمانی مناسب (اکسیژن درمانی) به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج و ۵ نفر دیگر را نیز به‌صورت حضوری به بیمارستان شهید بهشتی انتقال دادند.

وی بابیان اینکه حال مصدومان خوب گزارش‌شده است، گفت: علت حادثه در دست بررسی است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یاسوج هشدار داد: در فصل سرما، شهروندان گرامی هنگام استفاده از وسایل گازسوز نسبت به موارد ایمنی دقت لازم را داشته باشند و در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای مراتب را سریعاً به مراکز امدادی اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج