مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان از وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های منطقه حفاظت شده لوه و تداوم آن خبر داد و گفت: این آتش‌سوزی مهار شده و تلاش‌ها برای اطفای کامل حریق‌ها ادامه دارد.

 به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از روابط عمومی محیط زیست گلستان، امیر عبدوس از وقوع آتش سوزی در جنگل های منطقه حفاظت شده لوه و تداوم آن خبر داد و اظهار داشت: این آتش‌سوزی‌ها از عصر روز سه‌شنبه در برخی مناطق جنگلی منطقه حفاظت شده لوه در نزدیکی روستاهای تنگراه، ترجنلی و در حاشیه پارک ملی گلستان به وقوع پیوسته است.

وی با اشاره به تلاش‌ها برای مهار این آتش سوزی‌ها، گفت: آتش‌سوزی در برخی از نقاط مانند منطقه حفاظت شده لوه مهار شده و تلاش‌ها برای اطفای کامل حریق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ادامه دارد.

عبدوس افزود: علاوه بر نیروهای منابع طبیعی، نیروهای مردمی، اعضای ستاد بحران شهرستان، نیروهای آتش نشانی، بسیج و نیروهای نظامی منطقه در اطفای این حریق‌ها همکاری دارند.

وی تاکید کرد: به علت اینکه این جنگل‌ها در مجاورت پارک ملی گلستان به عنوان ذخیره‌گاه زیستکره واقع است گسترش کمی از حریق در دره شمالی پارک ملی گلستان بود که با حضور نیروهای یگان محیط زیست و مردم محلی، آتش فعلا مهار شده و نیروها در تلاش برای اطفای کامل آن هستند.

عبدوس گفت : وزش باد در این منطقه که در فصل پاییز و روزهای گذشته شدت زیادی شدت زیادی گرفته، سبب گسترش دامنه آتش‌سوزی شده و کوهستانی و صعب‌العبور بودن مناطق جنگلی نیز سبب می‌شود تا اطفای حریق با کندی و با مشکل بیشتری مواجه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: ابتدا در تلاش هستیم تا اطفای کامل در خصوص این حریق صورت گیرد و پس از آن تیم کارشناسی علل و میزان مساحت حریق را اعلام خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج