نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی وجود داعش را در منطقه خاورمیانه یک غده سرطانی و درد مشترک تمام دولت ها و ملت های اسلامی دانست.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج،سیداحسن علوی با اشاره به اینکه وجود اختلافات قومی و مذهبی می تواند زمینه نفوذ سلطه تفکرات داعشی را در جامعه اسلامی فراهم کند افزود: مسلمانان و امت اسلامی با تبعیت از قرآن و سنت رسول اکرم (ص) و با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اتحاد و یکپارچگی خود را حفظ کنند از هر گونه تفرقه و اختلاف بپرهیزند.
وی با اشاره به اینکه گروه تکفیری داعش در حمله آمریکا برای سرنگونی صدام به عراق پدید آمد و نا آرامی و هرج و مرج شکل گرفت افزود: این گروه تندرو که با نام اسلام و ادعای حکومت بر ممالک اسلامی در منطقه خاورمیانه حضور پیدا کرد، درصدد تحریف و زشت جلوه دادن چهره اسلام بود.
این نماینده مجلس گفت: بهترین شیوه مقابله با تفکرات داعشی و ضد اسلامی همبستگی، وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.
وی وجود داعش را در منطقه خاورمیانه یک غده سرطانی و درد مشترک تمام دولت ها و ملت های اسلامی دانست و گفت: داعش یک واقعیت بسیار تلخ و اسفناک در تاریخ بشریت بوده با جنایت های ننگین و کشتار مسلمانان بی گناه دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد و خانواده های بسیاری را به دلیل ارتکاب جنایت داغدار کرد.
علوی اضافه کرد: اندیشه ها و تفکرات داعش نه تنها غیر انسانی و وحشیانه بود بلکه با اندیشه های تابناک و تعالیم انسان ساز اسلامی مغایر بود.
نماینده مردم شهرستانهای سنندج،دیواندره وکامیاران درمجلس شورای اسلامی اظهارکرد: این جریان اسلام ستیز با پشتوانه رژیم صهیونیستی و حمایت های مالی و تسلیحاتی کشورهای استکباری مورد حمایت قرار می گرفت.
وی مبارزه و مقابله با داعش را یکی از خواست های امت اسلامی دانست و ادامه داد: امروز در سایه وحدت و پکپارچگی امت اسلامی سیطره کریه و خبیث داعش بر سر مسلمانان کوتاه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج