استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسی نمی‌تواند قرارداد گلخانه‌های یاسوج را فسخ کند، این قرارداد تا پایان سال 1401 جاری است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، ظهر امروز علی‌محمد احمدی در نشست گلخانه‌های فرودگاه یاسوج که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس اتحادیه گلخانه داران استان و مدیر فرودگاه یاسوج در سالن استانداری برگزار شد، اظهار کرد: نگاه جزیره‌ای به هیچ دستگاه اجرایی نداریم، فرودگاه یاسوج از منافع نظام جمهوری اسلامی است، و باید مشکلات منافع استان برطرف شود، منافع استان را مسئولین ارشد استان و نظام تشخیص می‌دهند.

احمدی بابیان اینکه اجازه نمی‌دهیم که هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل شود، گفت: مشکلات واحدهای تولیدی باید برطرف شود، و البته به این معنا نیست که واحدهای تولیدی از این نگاه حمایتی سو استفاده کنند، بلکه مالک گلخانه باید به تعهدات خود عمل کند.

وی اظهار داشت: قرارداد گلخانه‌های فرودگاه یاسوج طبق تعهدات به غیر واگذار نشده است، برحسب قرارداد این گلخانه تا پایان سال 1401 جاری است، و کسی حق ندارد این قرارداد را فسخ کند.

وی بیان داشت: نباید برای واحدهای تولیدی مشکل ایجاد کنیم، و طوری برخورد کنیم که آن‌ها اذیت شوند، استان باید خیلی از مسائل پیچیده را برطرف کند.

احمدی تصریح کرد: هر کاری باید اصولی انجام شود، یا از همان ابتدا این زمین برای گلخانه‌های این استان واگذار نمی‌شد و حالا هم که این عمل صورت گرفته اجازه دهید خانواده‌هایی که فعالیت می‌کنند نان بخورند.

وی بیان داشت: واحد گلخانه‌ای که ایجاد می‌شود نیاز به کارگری دارد که گل‌ها را غرس کند، اینجا پادگان نیست، که اجازه ورود به کارگران در گلخانه را نمی‌دهید.

احمدی افزود: باید نگاهمان باز شود، و به واحدهای تولیدی کمک کنیم، نباید به مردم ظلم کنیم، مسائل حقوقی را باید رعایت کنیم، مالک گلخانه هیچ تخلفی نکرده، و گلخانه را به هیچ مجموعه‌ای واگذار نکرده است.

وی اظهار کرد: اگر واحد تولیدی مطالبات معوق خود را پرداخت نکرد، آن‌وقت فرودگاه یاسوج حق فسخ قرارداد را دارد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از مدیر فرودگاه یاسوج عصبانی شد، و گفت: متأسفانه فرودگاه یاسوج برای توسعه استان حمایت نمی‌کند. شما به‌غیراز قرارداد هیچ اقدامی نمی‌توانید انجام دهید.

به گزارش موج، در این نشست مصوب شد که به تعداد 5 کارگر برای هر واحد گلخانه‌ای، کارت تردد کارگران صادر شود، همچنین قرارداد تا پایان سال 1401 پابرجا و کسی حق فسخ آن را ندارد، و شرکت‌هایی که بدیهی تعویقی دارند نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج