معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به تعامل خوبی که بین صیادان قانون مند و شیلات وجود دارد با متخلفین حوزه صیادی پس از این مهم با شدت بیشتری برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شیلات هرمزگان، معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران در نشست با تعاونی های صیادی استان هرمزگان با بیان اینکه راه اندازی سامانه تردد شناورهای صیادی امکان نظارت بیشتر و دقیق تری را برای شیلات فراهم می سازد گفت: بدون شک با توجه به تعامل خوبی که بین صیادان قانون مند و شیلات وجود دارد با متخلفین حوزه صیادی  پس از این مهم با شدت بیشتری برخورد خواهد شد.

شاپور کاکولکی در این نشست از هرمزگان به عنوان یکی از قطب های مهم شیلاتی به ویژه در زمینه صید و صیادی در کشور و منطقه یاد کرد و گفت:همین امر این توقع را ایجاد میکند که در راستای توسعه پایدار این ظرفیت ها، علاوه بر اجرای دقیق سامانه تردد شناورها و همکاری بیش از پیش صیادان، با متخفلین امر نیز برخوردی به مراتب شدید تر صورت گیرد.

حفظ صید و صیادی اصولی، اولویت مهم شیلات هرمزگان است

مدیر کل شیلات هرمزگان نیز با بیان اینکه  صید و صیادی از دیر باز در استان هرمزگان حرفه اصلی بخش عظیمی از جمعیت استان بوده است گفت: حفظ این حرفه و صید و صیادی اصولی و پایدار از اولویت های مهم  پیشروی مجموعه شیلات است.

سید پرویز محبی با بیان اینکه تجهیز شناورهای صیادی به سامانه کنترل ترددآنلاین شناورها به ثبت مسیرهای تردد کمک می کند، اظهار کرد: ثبت مسیر تردد، زمان حضور صیادان در صیدگاه ها برای دوره های صیادی مختلف به طور مستمر از دیگر امکانات سیستم کنترل شناورها است.

وی از همه صیادان  و مالکین شناورهای صیادی خواست تا همچون گذشته با مجموعه شیلات در راستایی اجرای هرچه بهتر سامانه تردد شناورها همکاری لازم را داشته باشند.

به گزارش موج، استان هرمزگان با توجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه ای، تنوع روش های صید، 40 درصد صید آب های جنوب، حدود 4200 فروند شناور مجاز و30 هزار نفر صیاد به عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج