رئیس صنف کشاورزی شهرستان اصفهان گفت: تا برگزاری جلسه شورای هماهنگی حوضه زاینده رود، نمی توان زمان بازگشایی آب برای کشت پاییزه را تخمین زد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حسن محسنی با اشاره به اینکه نمی توان زمان مشخصی را برای بازگشایی آب برای کشت پاییزه به کشاورزان اعلام کرد، گفت: برخی سایت ها از زمان بازگشایی آب در اواخر آبان ماه خبر داده بودند که این مطلب صحیح نیست و هنوز هیچ اعلامی مبنی بر زمان بازگشایی آب از سوی شواری هماهنگی زاینده رود نشده است.

وی بیان کرد: وضعیت ذخیره سد زاینده رود در حدی نیست که بتوان آب را برای کشت رهاسازی کرد و نیاز به بارش 200 میلی متری باران در سرچشمه کوهرنگ و چم آسمان است تا میزان ذخیره سد تا حدودی رو به بهبودی رود.

محسنی با اشاره به برگزاری جلسه شورای هماهنگی حوضه زاینده رود در اواسط آذرماه تصریح کرد: جلسه شورای هماهنگی حوضه زایند رود به دلیل همزمانی با معرفی وزیر نیرو به تعویق افتاد و احتمالا در 12 آذرماه این جلسه برگزار تا تدبیری در خصوص بازگشایی آب برای کشت اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: بازگشایی آب در این زمان و بدون توجه به ذخیره سد زاینده رود آب شرب را نیز با مشکل جدی مواجه خواهد کرد و باید به درستی در این رابطه بررسی انجام شود.

رئیس صنف کشاورزی شهرستان اصفهان با تاکید بر اینکه درد کشاورزان را به وضوح لمس می کنیم، گفت: همه ما همراه کشاورزان هستیم و به خوبی مشکلات کشاورزان را می دانیم زیرا از بدنه کشاورزان هستیم و امید داریم با بارش باران و صرفه جویی در دیگر بخش ها بتوان هر ساله شاهد کشت مطلوبی در شرق اصفهان باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج