سخنگوی شورای شهر کرمانشاه گفت: اگر همگان در مقابل دیگر آسیب های کرمانشاه مانند کمک‌رسانی در زلزله دست‌به‌دست هم بدهند می‌توان این بحران‌ها را در استان ریشه‌کن کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، ابراهیم مرادی در کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران بابیان اینکه در هنگام وقوع زلزله از حیث امدادرسانی مروم جلوتر از دولت بودند، گفت: ما از دولت درخواست می‌کنیم که هرچه سریع‌تر اردوگاهی را تشکیل دهد تا در خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان دچار بی مدیریتی نشویم.

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که ما بحران زلزله را مانند دیگر بحران‌ها پشت سر خواهیم گذاشت و نباید از بحران‌های دیگر استان نظیر بحران فرهنگی، بیکاری اعتیاد، طلاق و..... غافل شویم، گفت: مردم در مناطق زلزله‌زده از حیث بهداشت روانی و جسمی نیازمند کمک هستند و باید سرویس‌های بهداشتی به تعداد کافی در این مناطق احداث شود که لازم است تمام تلاش خود را در این راستا بکار بگیریم.

 سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تصریح کرد: افراد زلزله‌زده باید بر اساس رده‌ی سنی و جنسی موردتوجه قرار بگیرند که برگزاری برنامه‌های متنوع و متناسب با سن آن‌ها می‌تواند درروان این افراد تأثیرگذار باشد.

مرادی خاطرنشان کرد: باید روان بانوان زلزله‌زده را تقویت کرد تا بسیاری از مشکلات خانواده رفع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج