مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از پیش‌بینی برداشت 350 کیلوگرم محصول زعفران در استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رضا زارعی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بابیان اینکه زمان برداشت زعفران در استان کرمانشاه از اوایل آبان ماه شروع‌شده و تا بیستم همین ماه ادامه می‌یابد، گفت: سطح زیر کشت زعفران استان 105 هکتار است که سال گذشته سطح زیر کشت زعفران استان 92 هکتار بوده است.

وی بابیان اینکه متوسط عملکرد زعفران استان در هر هکتار 3 و نیم تن است بیان کرد: زعفران استان بسیار مرغوب بوده و مورد تائید آزمایشگاه‌های بین‌المللی است و در داخل بسته‌بندی و فراوری‌شده و به مصرف داخل و خارج استان می‌رسد درزمینهٔ فرآوری زعفران 2 کارگاه فرآوری و بسته‌بندی در استان فعال است.

زارعی با بیان اینکه در زمینهٔ زعفران استان کرمانشاه دارای کارآفرین برتر کشوری است، گفت: کارآفرین برتر استان با ایجاد اشتغال و درآمدزایی خوب موفق شد در سطح کشور موردتقدیر وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد.

زارعی از برنامه توسعه کشت زعفران برای سال آینده در سطح 100 هکتار خبر داد و افزود: در سال جاری 60 تن پیاز زعفران به استان حمل شده که از استان‌های خراسان رضوی و جنوبی تأمین‌شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به توسعه کشت زعفران استان تصریح کرد: حدود 2 میلیارد و 130 میلیون تومان در این زمینه اختصاص‌یافته که به‌واسطه زمان تأمین این اعتبار کار خرید محموله پیاز زعفران برای سال آینده انجام خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج