رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از آغاز عملیات اجرایی سد زیرزمینی گشیراز از توابع بخش سندرک این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حبیب اله حاتمی گفت: بدلیل نیاز روز افزون به آب و عدم دسترسی به منابع تامین کننده آن، حفظ و استفاده از منابع زیرزمینی ضروری به نظر می رسد، که در مناطقی که دارای آب زیر زمینی و بستر مناسب هستند، احداث سد های زیر زمینی می تواند یکی از گزینه های مطلوب باشد.

وی ضمن اشاره به اینکه با توجه به هزینه پایین، روش ساخت آسان، ذخیره آب بهداشتی، عدم کاهش آب به علت تبخیر سطحی و نزدیکتر بودن سد به محل مصرف از مزایای سدهای زیرزمینی است، افزود : با توجه به آب وهوای خشک و نیمه خشک ایران می تواند یک روش مقرون به صرفه و ساده می تواند استفاده از آب های زیرزمینی از طریق احداث اینگونه سدها باشد.

حاتمی هدف از اجرای این پروژه را مدیریت و بهره برداری از جریانات آب های زیر سطحی به منظور استحصال آب پایدار و انتقال آن تا اراضی مزروعی روستای گشیراز و بنکرم در راستای تامین آب شرب و کشاورزی و همچنین توسعه سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی در نتیجه کمک به ایجاد اشتغال در این مناطق عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج