سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: نشست مسئولان و کارشناسان جمعیت هلال احمر این شهرستان با کارشناسان نواحی ۶ گانه آموزش و پرورش، هرند، جرقویه و بخش بن رود با هدف ارتقای کمی و کیفی طرح ملی دادرس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، شهریار انصاری در این نشست با بیان اینکه وجه مشترک فعالیت‌های جوانان هلال احمر ترویج و گسترش فرهنگ بشردوستی با رویکرد امدادی است اظهار داشت: طرح ملی دادرس با هدف تربیت دانش‌آموزان آماده برای مقابله با حوادث و سوانح، توانسته آموزه‌های امداد و نجات را به سطح مدارس و قشر نوجوان جامعه ببرد و فرهنگ «خودامدادی» و «دگرامدادی» را در بین دانش‌آموزان نهادینه کند.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموز شرکت کننده در طرح دادرس علاوه بر مهارت‌های امدادی با اصول اساسی، اهداف و ارزش‌های جمعیت هلال‌احمر که محور آن تسکین آلام بشری و کمک به انسان هاست آشنا می‌شوند افزود: این اصول منطبق با دین و مبانی اعتقادی ما است و می‌تواند سبب ارتقای روحیه بشردوستی در نوجوانان و جوانان ما شود.

 انصاری بیان کرد: سال گذشته پنجمین دوره طرح دادرس در 83 مدرسه شهرستان اصفهان اجرا شد و حدود 2 هزار و 562 دانش آموز،آموزش‌های شامل پناهگیری و خروج ایمن، ارزیابی اولیه مصدوم، احیای قلبی و ریوی، اطفا حریق، اسکان اضطراری، حمل مصدوم، آتل و بانداژ و نحوه پانسمان را فراگرفتند.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان خاطر نشان کرد: با اجرای طرح ملی دادرس، دانش امدادی در دانش آموزان تقویت شد و با افزایش سطح توانمندی‌ها و مهارت‌های امدادی آنها، می‌توانیم در راستای ایجاد جامعه‌ای تاب آورتلاش کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج