راهپیمایی 13 آبان روز جهانی استکبارستیزی با حضور اقشار مختلف مردم استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، صبح امروز همزمان با سراسر کشور مراسم سی‌ و هشتمین سالروز گرامیداشت 13 آبان با حضور مردم ولایت مدار و سلحشور کهگیلویه و بویراحمد از پیر و جوان، دانش آموز، دانشجو، شیرزنان و مردان غیور عشایری در حالی که پلاکاردهایی با مضمون «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در دست داشتند، برگزار شد و انزجار خود را از استکبار جهانی نشان دادند.

قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد همه و همه در خلق این صحنه زیبا و حماسه باشکوه نقش آفرینی کردند.

حضور عشایر غیور ملبس به لباس شجاعت و غیرت عشایری و درحالی که اسلحه بر دوش داشتند همراه و همگام با مسئولان و مردم صحنه‌های زیبایی از حضور خود در این حماسه بزرگ خلق کردند.

دانشجویان و دانش آموزان یاسوجی نیز امروز همراه با سایر اقشار آگاه و هوشیار مردم با حضور در راهپیمایی باشکوه یوم الله 13 آبان، با فریاد مرگ برآمریکا، مرگ بر اسرائیل، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده، وفاداری خود را به نظام و انقلاب و تنفر قلبی خود را به استکبار جهانی ابراز داشتند.

آیین راهپیمایی مردم یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و استقبال قشرهای مختلف این شهر از میدان هفت تیر تا میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

این راهپیمایی در شهرها و بخش‌های مختلف دوگنبدان، لیکک، دهدشت، چرام، لنده، پاتاوه، مارگون، لوداب، چیتاب، قلعه رئیسی، سوق، سرآسیاب، ممبی و بوستان نیز با استقبال چشم گیر مردم مواجه شد.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی گفت: سپاه پاسداران همواره مدافع ملت ایران در برابر تهدیدات دشمن است.

حجت الاسلام سید صدرالدین شریعتی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطایی در این مراسم، اظهار کرد: به گفته امام خمینی (ره) «تسخیر لانه جاسوسی یک انقلاب دیگری در تاریخ کشور ایران بود.»

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی گفت: آمریکا خلاف تعهدات خود در برجام هر روز تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال می‌کند و امروز نیز در مقابل شایسته‌ترین نهاد انقلاب اسلامی سپاه پاسداران و نیروهای مردمی موضع خصمانه گرفتند و با جسارت سپاه را تروریست خواندند.

وی با بیان اینکه آمریکا بیش از 60 سال است که باتوطئه‌های مختلف سعی در تخریب نظام را دارد، تصریح کرد: همگان باید در مقابل توطئه‌های آمریکا ایستادگی کنند.

شریعتی با اشاره به اینکه آمریکا در زمان طاغوت یک فرد بی‌سواد را بر کشور حاکم کرد، بیان کرد: آنها قسم خوردن به تمامی کتاب‌های آسمانی را در کشور ترویج دادند و قسم خوردن به قرآن را منفور اعلام کردند.

وی افزود: آمریکا در سال‌های پیش از انقلاب امام خمینی (ره) را به کشورهای مختلف باکمک شاه تبعید می‌کرد و حتی مانع ورود امام به برخی از کشورها شدند ولی به خواسته و اراده پروردگار و نهضت انقلابی این مردم امام سربلند شد و مردم به جمهوری اسلامی آری گفتند.

شریعتی برنامه‌ریزی جنگ تحمکیلی علیه ایران، کودتای 28 مرداد، انفجار هواپیمای مسافری بر روی آب‌های خلیج فارس را بخشی از جنایات آمریکا علیه ایران برشمرد وگفت: آمریکا با راه‌اندازی داعش سعی در تخریب چهره اسلام در جهان را داشت و با رهبری جریان فتنه و سرمایه گذاری زیاد سعی در براندازی این نظام را دارند.

وی تصریح کرد: کشور آمریکا و همه دنیا بدانند که ملت ایران یک تمدن چند هزارساله دارد و با تمام قدرت در مقابل متجاوزان به نظام ایستادگی می‌کنند  و به حمایت از کشور و تمامیت ارضی خود می‌پردازند.

شریعتی عنوان کرد: سپاه اسلامی ایران و سردار سلیمانی در عراق دست و پاهای آمریکا را قطع کردند  و سوریه و عراق را آزاد کردند.

وی با اشاره به پیاده‌روی میلیونی مردم در اربعین حسینی گفت: 25 میلیون زائر کربلا فریاد " لبیک یا حسین" را سر می‌دهند و این رفتارها نشان می‌دهد که آمریکا به شدت از حضور ایران در منطقه ناراحت است.

رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: دستگیری سربازان انگلیسی و آمریکایی تنها بخشی از قدرت نظامی ایران است و آمریکا بداند اگر ما اراده کنیم در برد موشک‌های سپاه قرار دارد.

شریعتی خطاب به نسل جوان عنوان کرد: انتظار می‌رود با توکل بر خدا، فراگیری دانش و زمان‌شناسی و بصیرت در مقابل دشمن و استکبار ایستادگی کنید و به عنوان طلیعه داران نظام و با رهبری مقام معظم رهبری پرچم  این انقلاب را به دست امام عصر (عج) برسانید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج