رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: 1680 نفر از طریق شرکت در دوره حفظ مجازی قرآن کریم و با بهره مندی از خدمات ستاد حفظ مجازی اداره اوقاف قرآن کریم استان اصفهان در حال حفظ قرآن هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، یحیی قاسمی در گفتگویی اظهار داشت:  ششمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم شامل 13 هزار و 589 نفر خواهر و 5 هزار و 415 برادر است که در این طرح از 886 نفر مربی قرآن کریم استفاده می شود.

وی افزود: چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم در استان با رقابت 32 هزار و 200 نفر در رشته های مختلف حفظ، قرائت و ترتیل خوانی، اذان و دعاخوانی برگزار و مرحله استانی این دوره از مسابقات نیز با راه یابی 744 نفر در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

قاسمی بیان کرد:  با هدف ارتقای سطح علمی مربیان قرآنی استان تا کنون برای 324 نفر از مربیان قرآنی استان دوره های آموزشی در سطح استان و همچنین اعزام به مرکز آموزش مربی در شهر مقدس برگزار شده است که این روند تا پایان سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه به فعالیت ستاد حفظ مجازی قرآن کریم در استان اصفهان اشاره کرد و خاطر نشان شد: این مرکز با 15 نفر از کارشناسان و مربیان باتجربه در امر آموزش قرآن کریم در جوار مقبره علامه مجلسی(ره) اصفهان فعالیت می کند که تا کنون 1680 نفر در این ستاد ثبت نام کرده و از خدمات رایگان این مرکز در جهت حفظ قرآن کریم استفاده می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج