مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان نحوه ارائه خدمت به بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی که به صورت رایگان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته اند را تشریح نمود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، علی اکبری با اشاره به بند الف تبصره 17 قانون بودجه سال  96 گفت: همه کسانیکه در شهرهای بالای 20000 نفر زندگی می کنند و صاحب دفترچه بیمه سلامت همگانی بصورت رایگان شدند، اگر  می خواهند از خدمات بیمه پایه استفاده نمایند فقط می توانند در مراکز درمانی دانشگاهی از خدمت سرپایی از قبیل ویزیت، آزمایش، رادیولوژی، فیزیوتراپی، و خدمت بستری استفاده کنند.

اکبری افزود: درخصوص دریافت دارو بیمه شدگان پس از ویزیت و تجویز دارو در دفترچه توسط پزشکان و مهر مراکز دولتی دانشگاهی می توانند دارو را از داروخانه های بخش خصوصی نیز دریافت نمایند.

اکبری با بیان اینکه  بیماران خاص ازاین دستورالعمل مستثنی هستند، افزود: بیمه شدگانی که به صورت رایگان بیمه شدند اگر بخواهند از سایر مراکز دولتی غیردانشگاهی ویا بخش خصوصی استفاده نمایند می توانند با مشارکت مالی وپرداخت 50% حق سرانه معادل 240000تومان درسال به ازای هرنفر، صندوق بیمه خودرا تغییر داده و از خدمات صندوق بیمه ایرانیان استفاده نموده و می توانند از سایر مراکز درمانی از جمله بخش خصوصی خدمات سرپایی و بستری بهره مند گردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج