رئیس پلیس فتا خوزستان: مزاحم مجازی زن همسایه در شبکه های اجتماعی توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

به گزراش خبرگزاری موج خوزستان، شاهین حسنوند، بیان داشت: فردی که از طریق شبکه های اجتماعی و با استفاده از مطالب غیراخلاقی برای زن همسایه ایجاد مزاحمت می‌ کرد دستگیر شد.

وی تصریح کرد: خانمی با در دست داشتن حکم قضایی طی روزهای گذشته به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت فردی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی برای وی ایجاد مزاحمت می‌کند و پیامک‌های توهین آمیز و تصاویر مستهجن علیه وی منتشر می‌کند.

حسنوند اذعان داشت: پس از شکایت شاکی در مرجع قضایی، شناسایی و دستگیری هتاک در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت که پس از بررسی‌های تخصصی و شگردهای فنی پلیسی متهم به نام (ع.آ) 23 ساله در همسایگی شاکی شناسایی شد.

رئیس پلیس فتا خوزستان اظهار کرد: با هماهنگی مقام قضایی نامبرده دستگیر شد که پس از مواجهه با ادله و قرائن موجود به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه جرم خود را نیز مسائل غیراخلاقی عنوان کرد.

وی افزود: پرونده این متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ارسال شد.

شاهین حسنوند بیان کرد: پلیس فتا با هرگونه ایجاد مزاحمت در فضای مجازی به طور جد برخورد کرده و عاملان چنین جرائمی طبق قانون به حبس از 91 روز تا 2 سال یا 5 تا 40 میلیون ریال جزای نقدی و یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

وی در توصیه به کاربران گفت: بهترین راهکار برخورد با مزاحمان سایبری پاسخ ندادن به آن ها و در پی استمرار فعالیت مزاحمان شکایت قضائی از آن ها است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج