مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران گفت: با نصب سیستم سویچینگ, آی‌لس و D.B.R تا ۲ سال آینده, فرودگاه گرگان به همه امکانات تجهیز شده و ظرفیت بهره‌برداری بیشتر را دارد.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمد امیرانی ظهر امروز در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی اظهار داشت: در صورت نصب سیستم D. B. R و دیگر دستگاه‌های دیگر, فرودگاه گرگان این پتانسیل را دارد که پرواز و ترافیک بیشتری را دریافت کند.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران افزود: بیش از 20 فرودگاه کشور به سیستم آی‌‌ال‌اس تجهیز شدند و تجهیز به این سیستم کمک می‌کند تا در شرایط دید کم هم پرواز انجام شود.

امیرانی تصریح کرد: در سال گذشته سیستم آی‌‌ال‌اس برای فرودگاه گرگان خریداری شد و اکنون در حال مراحل پایانی نصب آن هستیم که با نصب آن این سیستم قابل بهره‌برداری است.

مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران تاکید کرد: در 2 فرودگاه یزد و ساری در کنار گرگان این سیستم خریداری و نصب می‌شود که پس از گرگان در فرودگاه یزد و سپس در فرودگاه ساری نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

امیرانی یادآور شد: در حال خرید 6 دستگاه آی‌‌ال‌اس برای 6 فرودگاه دیگر کشور هستیم که با نصب این دستگاه, این سیستم قادر است تا دستگاه سابق را آی‎نیو کند.

مدیر کل ارتباطات و ناوبری هوایی ایران اظهار کرد: در 2 سال اخیر اقدامات خوبی در زمینه تجهیز سیستم‎های ارتباطی در سطح کشور انجام شده و 200 دستگاه رادیو فرستنده و گیرنده و 12 دستگاه سوئیچینگ داخلی خریداری و نصب شده که یکی از این فرودگاه‌ها, فرودگاه گرگان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج