فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: مراسم متمرکز عزاداری اربعین حسینی در امامزاده یحیی ابن زید(ع) گنبدکاووس برگزار می‌شود و بیش ۳ هزار نفر از شهرهای شرق استان گلستان به صورت پیاده‌روی به امامزاده یحیی ابن زید(ع) می‌آیند و عزاداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالقدیر کریمی, ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های اربعین در شهرستان گنبدکاووس در امامزاده یحیی ابن زید(ع)  اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین و تجمع آن, اقتدار و قدرت نظام را به رخ جهانیان نشان می‌دهد.

وی افزود: متولیان نظام جمهوری اسلامی ایران در جهت گسترش و فراهم کردن ملزومات و امکانات اربعین تلاش کنند, زیرا اربعین سبب استحکام و تحکیم پایه اسلام و همدلی مسلمانان می شود.

معاون استانداار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: خون امام حسین(ع), هر ساله در حال جوشش است و حاصل این جوشش, تجمعات بزرگی است که در کشورهای همجوار به ویژه کربلا و عراق دایر می‌شود و این تجمعات سبب به نمایش گذاشتن قدرت اسلام است.

پیاده‌روی اربعین و تجمع آن

کریمی تصریح کرد: با مشارکت مردم گنبدکاووس, در سال جاری بیش از 350 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی جهت زائران پیاده‌روی کربلا اهدا کردند و 70 خادم نیز قرار است در موکب حضرت یحیی ابن زید (ع) شهرستان به زائران خدمات‌رسانی کنند.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: هر ساله بیش از 3 هزار نفر از شهرهای شرق استان گلستان به صورت پیاده‌روی به امامزاده یحیی ابن زید(ع) می‌آیند و عزاداری می‌کنند.

کریمی تاکید کرد: امسال در نظر داریم جز پیاده‌روی شهرهای اطراف, برنامه متمرکز عزاداری را در امامزاده یحیی ابن زید(ع) برگزار کنیم تا با این حرکت فرهنگ عاشورایی و فرهنگ اربعین حفظ شود.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: در سال جاری قرار است از شهرهای علی‌آبادکتول, آزادشهر, رامیان, مینودشت و گالیکش, هموطنان زیادی به صورت پیاده‌روی به طرف امامزاده یحیی ابن زید(ع) اعزام شوند و باید تدابیر لازم برای استقرار و پذیرایی آنان اتخاذ شود.

کریمی یادآور شد: 4 موکب در ابتدای روستاهای اسلام آباد, قونیلی, گدایجه و حسن آباد دایر می‌شود و موکب‌هایی نیز از میدان 17 شهریور تا امامزاده برپا می‌شود و 3 تانکر آب نیز برای استفاده زوار در مسیر پیاده‌روی قرار می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج