معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در مراسم صبحگاه پلیس در هفته پدافند غیرعامل، یکی از مولفه‌های اصول پدافند غیرعامل را بالا بردن توان دفاعی کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در صبحگاه مشترک پلیس لرستان که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در ستاد فرماندهی انتظامی لرستان برگزار شد با بیان این که پدافند هم در سطوح راهبردی و هم در سطوح عملیاتی زیربرنامه‌ای دارد، گفت: ما باید در درجه اول به عنوان یک شهروند و بعد به عنوان یک مسوول در استان، با برنامه‌های پدافند غیرعامل آشنایی کامل داشته باشیم.

وی یکی از مولفه های اصول پدافند را بالا بردن توان دفاعی کشور برشمرد و افزود: با توجه به تهدیدات در منطقه، نیاز است از عوامل بازدارنده به منظور مقابله و جلوگیری از آسیب زدن به سرمایه های ملی کشور استفاده شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، تشکیل پلیس فتا در نیروی انتظامی را مبارزه با جرایم فضای مجازی دانست و گفت : این اقدام، یک نمونه خوب از پدافند غیرعامل است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جامعه‌ای که سلامت مردم آن به خطر بیفتد به راحتی از بین می‌رود، گفت: تهدیدهای طبیعی و زیستی نیز می‌تواند ما را به مخاطره بیندازد به همین خاطر قرارگاه زیستی راه‌اندازی شده که به دنبال رفع بلایای طبیعی است.

خجسته پور در هفته پدافند غیرعامل لرستان

خجسته‌پور گفت: با توجه به اینکه در آستانه اربعین هستیم، نیروهای انتظامی و امنیتی در راستای حفظ امنیت زائران تلاش مضاعف کنند و مدیران دستگاه‌های خدماتی و امدادی نیز به منظور خدمت رسانی به زوار، با ستاد اربعین هماهنگی لازم را داشته تا انشاالله توشه آخرت همه باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج