فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان از کشف محموله‌ ظروف کریستالی که قرار بوده تحت پوشش مدارک مرتبط با ضایعات شیشه و تعرفه ۴ درصد وارد کشور شود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عزیزاله ملکی اظهار داشت: محموله یاد شده که دارای ارزشی معادل 13 میلیارد و 200 میلیون تومان است، در 39 کانتینر جا داده شده و قصد واردکننده این محموله انتقال آن از گمرک رجایی به گمرک قزوین بوده است.

وی به جزئیات اجرای عملیات مربوطه برای کشف و جلوگیری از ادامه مسیر این محموله در محدوده گمرکی کشور با همکاری گمرک استان خبر داد و گفت: تحقیقات نشان داد که دو شرکت فعال حمل و نقلی بین‌المللی در فقره‌هایی با تنظیم و تهیه و ایجاد اظهارنامه‌های ترانزیت داخلی اقدام به فراهم‌سازی شرایط برای عبور این کانتینرها که مجموع (وزن محموله هر 39 کانتینر) وزنی آنها 570 تن برآورد می‌شود، اقدام کرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه این محموله ظروف کریستالی از آلمان خریداری شده و در صورت ورود قانونی تعرفه‌ای خیلی بالاتر از تعرفه 4 درصدی ضایعات شیشه دارد، اضافه کرد: در عملیات‌هایی تمامی مسببان و مالکان این محموله در کنار کسانی که در مبادی رسمی با این رویه همکاری داشته‌اند را شناسایی کرده‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج