معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان از ثبت نام بیش از 16 هزار زائر هرمزگانی برای حضور در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی با بیان اینکه روند ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح از اول شهریور آغاز و تا هشتم آبان ادامه داشت، عنوان کرد: در این مدت تعداد 16 هزار و 426 نفر از استان هرمزگان ثبت نام و بیش از 13هزار نفر نیز ویزای خود را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: تاکنون نزدیک به 12 هزار زائر هرمزگانی اربعین از مرز خارج شده‌اند و 20 دستگاه تریلر حامل نذورات مردم استان هرمزگان به مرز شلمچه و مهران ارسال شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان افزود: درحوزه خدمات بهداشتی و درمانی از هرمزگان تعداد چهار دستگاه آمبولانس به همراه 12 نفر تکنسین به مرز شلمچه و سه کارشناس پرستاری به مرزهای مهران و خسروی و چهار نفر تکنسین به کشور عراق اعزام شده‌ است.

اکرمی بیان داشت: 74 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار در کلیه راه‌های مواصلاتی استان هرمزگان در حال خدمت‌رسانی به زائران اربعین هستند.

وی گفت: 23 موکب مربوط به استان هرمزگان در داخل و خارج کشور با ظرفیت پذیرش 21 هزار و100 نفر در شبانه‌روز برپا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: مردم استان هرمزگان برای ساخت موکب استان در مرز شلمچه کمک شش میلیارد ریالی داشته‌اند.

اکرمی با تاکید بر اینکه زائران حتما از طریق مبادی رسمی از کشور خارج شوند، تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه کشور عراق زائران به توصیه‌های امنیتی دست اندرکاران برگزاری مراسم اربعین توجه داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج