همایش و کارگاه آموزشی کارگروه انرژی و آب استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و کارکنان این کارگروه در سالن همایش‌های آموزش و پروروش شهرستان بویراحمد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، صبح امروز همایش و کارگاه آموزشی کارگروه انرژی و آب استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیران و کارکنان این کارگروه در سالن همایش‌های آموزش و پروروش شهرستان بویراحمد برگزار شد.

سیدعلی لدنی‌نژاد در ابتدای این همایش با اشاره به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل اظهار کرد: طی سال‌های اخیر تلاش‌های خوبی از سوی  دولت و مسوولان برای تبیین جایگاه پدافند غیرعامل صورت گرفته  است.

رئیس کارگروه پدافند غیرعامل انرژی و آب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در کارگروه پدافند غیرعامل نیز برنامه‌های مدونی برای تبدیل پدافند غیرعامل به عوان یک الزام عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با طراحی و برنامه‌ریزی منسجم برنامه‌های خوبی در راستای  کیفیت و کمیت برنامه های پدافند غیرعامل اندیشیده شده است،  عنوان کرد: برنامه  باید به سمت نهادیینه شدن توسعه موضوع پدافند غیرعامل باشد.

وی از اجرای مانور در تصفیه خانه‌های و تاسیسات آب و انرژی استان، بازدید خبرنگاران و گروه‌های مختلف مردمی از تاسیسات آب و انرژی  و برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی به عنوان بخش از فعالیت‌های کارگروه آب و انرژی در هفته پدافند غیرعامل یاید کرد و گفت:  در طول سال نیز به تناسب برنامه‌های مختلف آموزشی و عملی  در زمینه  پدافند غیرعامل در دستگاه‌های عضو کارگروه آب و انرژی استان برگزار خواهد شد.

در ادامه محمدعلی قمی افزود: همچنین توانمند سازی و ظرفیت سازی در حوزه پدافند غیر عامل مورد تاکید است.

معاون حقوقی سازمان پدافند غیرعامل کشور  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و تاکید  بر سبک زندگی ایرانی و اسلامی ابراز داشت: این حوزه به معنای ریاضت کشیدن نیست و باید منابع خدادادی به درستی مصرف شوند و ظرفیت های بالقوه به بالفعل تبدیل شوند.

قمی خاطرنشان کرد: حفاظت از منابع باید در دستور کار قرار بگیرد و باید سرانه مصرف در حوزه آب مدیریت شود.

معاون حقوقی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: این درست است که ذخایر گازی کشور بالا است، اما مصرف گاز در کشور ما بیش از نرم جهانی است و باید مدیریت شود.

وی افزود: در حوزه برق نیز به همین نحو است و اقدامات لازم برای استفاده بهینه  از انرژی های مختلف ضروری است.

قمی تصریح کرد: مردم یاری، مردم داری و مردم بانی برای تحقق اهداف مورد تاکید است.

قمی گفت: تهدیدات امروزه به شکل نوین است و باید خودمان را به علم روز و فناوری هایی برای مقابله با تهدیدات مجهز کنیم.

معاون حقوقی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پیوندهای پدافند غیرعامل و حوزه های زیستی و سلامتی ناگسستنی است.

قمی ابراز داشت: نگاه به حوزه پدافند غیر عامل در حوزه سایبری به نحو فرصت و تهدید مطرح است و باید با شناخت تهدیدات تلاش کرد این موارد به ما آسیب نرسانده و از ظرفیت آن برای توسعه و پیشبرد اهداف پدافند غیرعامل استفاده کرد.

معاون حقوقی سازمان پدافند غیر عامل کشور ابراز داشت: در این استان نیز باید از ظرفیت های  مختلف برای رفع تهدیدات حوزه پدافند غیر عامل و توسعه این بخش استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج