مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: در حال حاضر 116 پروژه در مجموع با اعتبار مصوب 1039 میلیارد ریال برای اجرای پدافند غیر عامل در تاسیسات آب و فاضلاب استان در دست مطالعه و اجرا داریم.

به گزارش خبرنگار موج، امین قصمی هدف از اجرای این طرح ها را افزایش پایداری و کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها و تاسیسات و تجهیزات زیربنایی آبرسانی بیان کرد.

وی افزود: از مجموع این اعتبار مصوب، 220 میلیارد ریال از منابع داخلی و سرمایه ای و 819 میلیارد از منابع عمرانی تخصیص داده شده است که این میزان اعتبار ، معادل 30 درصد بودجه شرکت است.

قصمی گفت: همچنین شاخص های حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این شرکت در پنج محور؛ مطالعات تامین و توزیع آب اضطراری،انجام پروژه های مقاوم سازی تاسیسات،مقابله با چالش های کم آبی در شرایط خشکسالی (تنش آبی) ، پدافند سایبری ،زیستی و تامین برق اضطراری تعریف شده است که پروژه های مذکور بر اساس این محور مطالعه و اجرایی شده است.

به گفته وی؛ تکمیل پروژه‌های مقاوم‌سازی مخازن و ایستگاه های پمپاژ، تکمیل پروژه های مقابله با خشکسالی ، اجرای زون بندی شبکه توزیع شهرهای استان، اجرای طرح تامین آب از رطوبت هوا، برگزاری مانورهای زیستی و .. از اهم اقدامات این شرکت در حوزه پدافند غیرعامل در سال جاری بوده است.

مدیرعامل آبفای استان، همچنین به برنامه های این شرکت در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل طی سال جاری اشاره کرد و گفت: انجام صددرصدی مطالعات پدافند غیرعامل در تاسیسات، فرایندها و مراکز آب و فاضلاب، مقاوم سازی لرزه ای در تاسیسات آب و فاضلاب و  تهیه و بروزرسانی بانک اطلاعاتی مکانی و توصیفی (GIS) از جمله برنامه های آبفا در این بخش است. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج