فرماندار شفت با اشاره به وجود 32 هزار هکتار جنگل در شهرستان شفت گفت: حفاظت از جنگل های انبوه شفت نیازمند مشارکت های مردمی است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا محسنی با اشاره به اینکه آموزش اساس تغییر، توسعه و پیشرفت یک جامعه در حوزه های مختلف است افزود: آگاهی در حوزه پدافند غیر عامل آسیب ها را کاهش می دهد.

فرماندار شفت با بیان اینکه  پدافند غیر عامل مجموعه اقداماتی است که بدون لحاظ کردن امور نظامی برای حفاظت از زیرساخت ها  انجام می شود افزود: در این راستا سال گذشته بیش از 14 هکتار از آببندان ملاسرا از گیاه سمی سنبل آبی پاکسازی شد.

محسنی با بیان اینکه وجود بیش از 17 هزار هکتار شالیزار و اراضی باغی در این شهرستان یک ظرفیت قابل تامل محسوب می گردد تصریح کرد: اگر در حفظ داشته ها  مدیریت نداشته باشیم به این سرمایه عظیم آسیب می زنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 32 هزار هکتار جنگل در شهرستان شفت وجود دارد افزود: آفت گونه های ارزشمند شاه بلوط، شمشاد و چنار را تهدید می کند  که بایستی دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزری با مشارکت مردم در خصوص مقابله با این بلایای طبیعی و یا غیر طبیعی با برنامه ریزی اهتمام بیشتری معمول نمایند.

محسنی تصریح کرد: آتش سوزی یکی دیگر از عوامل تخریب جنگل ها است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج