در نشست فرماندار آستانه اشرفیه با مدیرکل مخابرات استان گیلان نحوه تعامل و همکاری‌های دوجانبه بین اداره کل مخابرات و شهرداری بندر کیاشهر موردبحث بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رسول آمویی گفت: اساس فنّاوری در هر شهری، بر پایه ارتباطات و استفاده‌ای است که مردم  یک شهر از امکانات مخابراتی بهره‌مند می‌شوند و برای تحقق این راه، زیرساخت‌های لازم در آن شهر اساس این فنّاوری را شکل می‌دهند.

 آمویی افزود: ما در آستانه‌اشرفیه  ۴۵ سایت G2 و ۲۱ سایت G3 و ۱۲ سایت G4 داریم  و مجموعه این سراچه‌ها  ازلحاظ صدا و اینترنت شهرستان آستانه‌اشرفیه را پوشش می‌دهند.

وی گفت: طرحی در آینده در دسترس داریم و طراحی  آن در حال اجراست که۱۹۰ سایت دیگر در کل استان راه‌اندازی کنیم  در ابتدای سال ۴۵۶ سایت و بالأخص  در سطح شهرستان آستانه راه‌اندازی کردیم و همین ۲۱ سایت G3 و ۱۲ سایت G4  در ابتدای سال ۹۶ راه‌اندازی شد.

مدیرکل مخابرات استان  ادامه داد: با این سایت‌ها   مردم آستانه‌اشرفیه می‌توانند از طریق موبایل به اینترنت پرسرعت دسترسی پیدا  کنند و شما از طریق موبایل به‌وسیله MTمی‌توانید ۱۶ تا ۲۰ مگ دریافت و دانلود و به همین مقدار آپلود داشته باشید.

آمویی به اجرای طرح F.T.T.H  یا فیبر نوری در شهر آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر اشاره کرد  و افزود: ما  طرح‌های فراتری در دست اقدام داریم مثل طرح فیبر نوری به  منازل، که  آخرین فنّاوری  است که در سطح دنیا قرار دارد.

وی در خصوص مزایایی فیبر نوری گفت: بعدازاینکه کار انتقال فیبر نوری به منازل پایان یافت ما روی فیبر نوری  پهنای باند ۵۰ مگ را با یک قیمت بسیار کم تحویل  مشتری خواهیم داد و استفاده‌ای که مشتریان می‌توانند  از پهنای این باند بکنند آن است که خانه‌ها در این طرح هوشمند می‌شوند.

مدیرکل مخابرات استان گیلان در خصوص مزایای فیبر نوری ادامه داد:  تمام لوازمی که دارای شرایط اتصال به اینترنت داشته باشنده  مردم می‌توانند از این طرح  استفاده کنند  تلفن  آی – پی –بیس  می‌شود  فاکس روی همین فیبر می‌افتد دیدار D.I.Man که امروز در ایران راه‌اندازی شده است  مردم می‌توانند به شبکه‌های تلویزیون خصوصی  با شبکه‌های پخش ویدئو دسترسی داشته باشند روی این فیبر  کارگزاری شده است و سطح دسترسی آن ایجادشده است.

آمویی در خصوص استفاده از حجم پهنای باند فیبر نوری توسط مشترکین گفت: حجمی که مردم می‌توانند استفاده کنند بستگی به خودشان دارد  و از صفرتا بی‌نهایت می‌توانند با سرعت پهنای باند ۵۰ مگ  از حجم  استفاده کنند.

وی در خصوص اجرایی شدن طرح در بندر کیاشهر افزود: طرح فیبر نوری به منازل برای شهر کیاشهر که یک شهر توریستی است  هم‌زمان با آستانه  در این شهر توریستی هم اجرا می‌شود و مردم می‌توانند منازل خودشان را  به این فیبر مجهز کنند و تمام  آن بسترهای موردنیاز را ازجمله کنترل دوربین  یا پرده‌های خانه اگر وصل به سیستم‌های الکترونیکی باشند باز و بسته کنند و هر آنچه در منزل تجهیزات جدید داشته باشید از طریق  اینترنت قابل‌کنترل باشند می‌توانند با یک اپلیکشن  سطح دسترسی داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج