استاندار لرستان در جلسه بررسی آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه خرم‌آباد گفت: خرم رود تهدید نیست بلکه یک فرصت برای توسعه خرم‌آباد است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سیدموسی خادمی در جلسه بررسی آخرین وضعیت ساماندهی رودخانه خرم‌آباد گفت: این رودخانه می‌تواند نقش مهمی در توسعه شهری، زیباسازی شهری، گردشگری و بحث‌های اقتصاد داشته باشد.

وی افزود: خرم‌رود را نباید به‌عنوان یک تهدید نگاه کرد، چراکه اگر کاربری از رودخانه نداشته باشیم کفران نعمت است بنابراین از این فرصت بزرگ باید استفاده کرد.

استاندار لرستان، ترکیب رودخانه خرم‌آباد با قلعه فلک‌الافلاک را بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: با ترکیب این دو ظرفیت بزرگ در مرکز استان می‌توان یک کار بزرگ و فراتر از دیدگاه ما در راستای گردشگری و اقتصادی منطقه تعریف و اجرا کرد.

خرم رود

وی، ادامه داد: آن‌چه که از ارائه‌ی طرح مشاور احساس می‌شود بیش‌تر به سمت ساماندهی فضاهای اطراف رودخانه توجه شده است در صورتی که باید فضای درون رودخانه و پل‌های تاریخی ساخته شده را در نظر گرفت.

خادمی، تشریح کرد: فضاهای اطراف رودخانه در اختیار ما نیست و نباید در طراحی و اجرای آن از مشکل به سمت آسان حرکت کنیم، لذا برنامه‌ریزی برای ساماندهی فضاهای اطراف رودخانه در دراز مدت قابل اجرا خواهد بود که باید به این مهم توجه داشت.

استاندار لرستان، گفت: هدف از این طرح نباید صرفاً ساماندهی و زیباسازی باشد بلکه باید طرح‌های توریسم و گردشگری اقتصادی را نیز مدنظر قرار دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج