شهردار رشت در کمیسیون عمران شورای شهر گفت: سکونتگاه های غیر رسمی باید کاملا شناسایی شود و شهرداری باید نظارتش را در این بخش افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی در این جلسه اظهار کرد: ساخت و سازهای غیر مجاز در اکثر شهرهای کشور از جمله سکونتگاههای غیر رسمی و املاکی که دارای سند نیستند مطرح است.

مسعود نصرتی افزود: سکونتگاههای غیر رسمی باید کاملا شناسایی شود و شهرداری باید نظارتش را در این بخش افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه باید گشت های ساختمانی باید افزایش پیدا کند بیان کرد:  بنده معتقدم اگر شهرداری امور را محکم پیگیری کند یقینا نباید مشکلی ایجاد شود و همه چیز قانونمند خواهد شد.

نصرتی با اذعان به اینکه باید به ساخت و سازهای نسقی امتیاز آب، برق و... بدهیم تصریح کرد: اگر موفق شویم به اینگونه ساخت و سازها امتیاز بدهیم و به صاحبان نسق با یک شرط و شروطی امتیاز بدهیم یقینا بخش عمده ای از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی بیان کرد: بنده معتقدم برای چنین ساخت و سازهایی پروانه صادر کنیم و همزمان سکونتگاه های غیر رسمی از همه لحاظ تحت کنترل قرار بگیرد.

شهردار رشت افزود: معتقدم اگر به مردم امتیاز بدهیم آنها هم حاضر به همکاری خواهند بود.

شهردار رشت اظهار کرد: چون در اینکار در بخش های متولی، مجوز دادن و... شهرداری رشت مسئولیت دارد بنابراین تقاضا دارم فرصت ده روزه ای به منظور بررسی و ارائه راهکارهای اصولی داشته باشیم.

نصرتی افزود: در این موضوع از همه نظریات استفاده خواهیم کرد و بعد از ایجاد ضوابط و بررسی همه جانبه، امور را به دفاتر تسهیل گری خواهیم سپرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج