سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در پی افزایش دما و وزش باد گرم از امروز (دوشنبه) در این کلانشهر توصیه هایی به شهروندان ارایه داده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در این باره اظهارکرد: با توجه به افزایش دما و باد گرم شهروندان از روشن کردن آتش در فضاهای غیرایمن خودداری کرده و به ایمنی اشیاء قرار داده شده در ارتفاع توجه کنند.

شهرام مومنی افزود: شهروندان در این روزهای مستعد و خطر ساز برای آتش سوزی علفزارها، ضایعات و جنگل، از روشن کردن آتش به ویژه برای پاکسازی محوطه خانه ها خودداری کنند.

وی با اشاره به احتمال سقوط اشیاء از روی ساختمان های در حال احداث و یا گلدان های قرار داده شده بر روی ایوان اظهار کرد :به شهروندان توصیه می شود نسبت به ایمنی این گونه مصالح و اشیاء به ویژه داربست ها که در ارتفاعات قرار داده می شوند دقت داشته باشند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت بیان داشت: در هفت ماه گذشته، یک هزار و ۱۷۶ آتش سوزی علفزارها با ۲۱۲ درصد افزایش نسبت به مشابه سال گذشته در این کلانشهر اتفاق افتاده است.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر رشت، دارای 13 ایستگاه آتش نشانی و 327 نیرو است.

کلانشهر رشت، حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.

وزش باد گرم از صبح امروز (دوشنبه) در رشت آغاز شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج