مدیرکل کانون استان گیلان از اهدای دست‌ و دل‌سازه‌های اعضای کانون پرورش فکری استان به خادمان و زائران کودک و نوجوان کربلای امام حسین علیه‌السلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان این استان، اسفندیار ضیائی با اعلام این خبر افزود: در آستانه اربعین سیدالشهداء(ع) و به‌منظور تعمیق باور‌های اسلامی و هم‌چنین انتقال هدف‌مند آموزه‌های عاشورایی به مخاطبان، دست‌ساز‌‌ه‌ها و دل‌نوشته‌های کودکان و نوجوانان گیلانی به خادمان و زائران کودک و نوجوان کربلای حسینی اهدا می شود.

وی افزود:  بیش از 85 اثر از مراکز فرهنگی هنری املش، تالش، شفت، منجیل و شاندرمن که با همراهی و نقش‌آفرینی اعضا و مربیان کانون استان گیلان خلق‌شده، به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان ارسال می شود تا ضمن اهدا به راهیان کوی حسینی، تصویر‌گر علاقه‌ ناتمام اعضا و مربیان کانون گیلان به سرور و سالار شهیدان باشد.

مدیر‌کل کانون استان گیلان هم‌چنین این آثار را شامل کاردستی، نقاشی و دل‌نوشته عنوان‌کرد که با بهره‌گیری از شیوه‌های خلاقانه و هدف‌مند کانون و با ذکر مشصات خالق هر اثر برای زائران کودک و نوجوان کربلا ارسال‌شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج