معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از خدمت رسانی و نظافت ۱۰۰ عمود مسیر نجف - کربلا در ایام اربعین توسط نیروهای شهرداری قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید امیر سامع با اشاره تشکیل ستاد اربعین در شهرداری قم اظهار کرد: همه اقدامات برای خدمت رسانی خوب به همشهریان و زائران ایرانی و خارجی در برنامه کار قرار گرفته است و ستادهای هشتگانه شهرداری به منظور خدمات رسانی بهتر در آستانه اربعین حسینی(ع) تشکیل شده است.

وی از حضور شهرداری قم و پاکسازی مسیر عبور زائران حسینی(ع) در ایام اربعین خبر داد و افزود: همانند دو سال گذشته نیروهای حوزه خدمات شهری، مدیریت پسماند و سایر حوزه‌های شهرداری به همراه داوطلبان اعزام شده و کار نظافت بخشی از مسیر پیاده روی را برعهده خواهند داشت.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم بیان داشت: از عمود ۱۰۸۰ تا عمود ۱۱۸۰ و فاصله ما بین دو موکب حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران توسط ۶۰ نفر از نیروهای داوطلب شهرداری قم در این ایام نظافت خواهد شد، علاوه بر این بر اساس تجربه سال‌های گذشته بسیاری از دانشجویان و نیروهای داوطلبی که همراه موکب‌ها هستند و هم نسبت به مناسب سازی فضای فرهنگی و هم جمع آوری زباله و پسماند کمک می‌کنند.

سامع در رابطه با سهم شهرداری قم از نیاز به وسایل نقلیه برای انتقال زائران نیز گفت: سال گذشته ۱۰ اتوبوس عوامل موکب‌ها و پرسنل شهرداری را منتقل کردند و علاوه بر این 50 اتوبوس شهرداری قم در مرز مهران مستقر شدند که امسال هم این خدمات ارائه خواهد شد، ماشین‌آلات پسماند، آتش‌نشانی و خدمات شهری نیز برای پشتیبانی به عراق اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های شهرداری برای برگزاری مناسب مراسم پیاده‌روی اربعین در قم، افزود: مسیر حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران که در سال‌های گذشته مسیر پیاده‌روی زائران بوده است توسط نیروهای شهرداری مناسب‌سازی خواهد شد.

معاون شهردار قم تأکید کرد: انجام برنامه‌هایی از جمله تغییر فضای شهری هماهنگ با ایام، برپایی ایستگاه های صلواتی و ایجاد آمادگی در بلوار پیامبر اعظم (ص) از جمله ضرورت‌هایی است که شهرداری نسبت به آن اقدام کرده است.

وی افزود: در رابطه با مدیریت پسماند، وضعیت پارک‌ها، زیباسازی شهری، ایمنی و تمهیدات آتش‌نشانی نیز امکانات شهرداری بسیج شده‌اند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم در رابطه به نیاز اسکان زائرانی که از دیگر استان‌ها در قم حضور پیدا می‌کنند نیز تأکید کرد: همانند سال گذشته شهرداری برای ارائه خدمت به زائرانی که در مصلی قدس اسکان پیدا می‌کنند آمادگی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج