کودکان و خادمان آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها این روزها با طراحی و آماده کردن نمادهای حسینی و اهدای آن به زائران مسیر اربعین در موکب آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مشغول ادای دین خود به قیام حسین هستند

به گزارش خبرگزاری موج از قم، اربعین رسم بندگی زمینیان در قدردانی از ذبیح الله اعظم امام حسین(ع) است. هر کس در این مسیر سهمی دارد و سفره امام حسین(ع) به قدری بی انتها و وسیع است که نه تنها بزرگترها بلکه کودکان نیز از این سفره بزرگ سهم می برند و با دست های کوچک خود در مسیر اربعین مانند سالکان الی الله در طریق حقیقت با کوچکترین کارها سجده بندگی در برابر معبود ازلی به جا می آورند.

اما این روزها همه کودکان نمی توانند در این مسیر که سرانجامی جز بهشت ندارد قرار گیرند ولی قلب های کوچک آنها نیز اجازه نمی دهد که از سفره امام حسین برکتی بر نداشته و دست خالی از سر سفره اربعین حسینی  بلند شوند

در همین راستا کودکان قمی که در جوار کریم ترین بانوی شهر مدینه قرار دارند این روزها سهم خود را به موکب اربعین ادا کرده و با ساخت گل های کاغذی و ساخت کار دستی های مختلف کودکان همپای قافله امام حسین(ع) را همراهی می کنند.

این روزها خادمان رواق کودک و نوجوانان آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با ساخت گل های کاغذی مسیر پاییزی اربعین را برای زائران حسینی به بهاری دل انگیز تبدیل می کنند بهاری که جز مژده آمدن یار ندارد.

کودکان و خادمان آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها این روزها با طراحی و آماده کردن نمادهای حسینی و اهدای آن به زائران مسیر اربعین در موکب آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مشغول ادای دین خود به قیام حسین هستند و هر کس که بخواهد می تواند در این مسیر سبز آنها را یاری کند.

این روزها تنها کربلا، کربلا نیست بلکه کربلا وسعتی به اندازه تمام عالم هستی یافته وسعتی که همه روز ها را عاشورا و همه زمین ها را کربلا کرده است.

لازم به ذکر است که خادمان واحد کودک و نوجوان حرم مطهر این روزها قصد دارند تعداد بالایی یادبود اعم از سربند،گیره سر، دستنبد، پیکسل، جاکلیدی، قاب عکس، جامدادی، پاپوش، دفترچه یادداشت، لیوان با طرح های مذهبی که با جنس های متنوع مانند کاغذ، فوم ، چرم، پارچه  ساتن، چوب وکاغذدیواری ساخته می شوند را برای اهدا به زائر کوچک مسیر اربعین تهیه و در موکب حرم مطهر توزیع کنند بنابراین  هر فرد و کارگاهی که تمایل به همکاری در این کار خیر و خداپسندانه دارد می تواند با شماره های ۳۷۱۷۵۴۴۳ – ۳۷۱۷۵۵۳۸ تماس گرفته و اعلام آمادگی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج