رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری عامل هک و نفوذ در اینستاگرام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی اصغر افتخاری در جمع خبرنگاران، گفت: برابر مراجعه یکی از شهروندان بندرعباس مبنی بر هک صفحه اینستاگرام، موضوع به صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: برابر اظهارات شاکی، در شبکه اجتماعی اینستاگرام صفحه‌ای برای فروش کالا طراحی نموده ولی با توجه به اینکه تعداد دنبال کننده‌های آن زیاد بود فردی ناشناس اقدام به هک اینستاگرامش نموده و با درج مطالب توهین آمیز و مستهجن باعث اعتراض مشتریانش شده است.  

سرهنگ افتخاری تصریح کرد: در بررسی اینستاگرام هک شده مشخص شد متهم اقدام به پاک نمودن پست‌های موجود در صفحه مورد نظر می نماید که در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت "م.ب" 19 ساله شناسایی که ضمن هماهنگی با مقام قضایی در مخفیگاه خود دستگیر و به همراه ادله جرم به پلیس فتا منتقل شد.  

وی خاطر نشان کرد: در بررسی تجهیزات کشف شده توسط کارشناسان این پلیس تعداد زیادی نرم افزار‌های هک و همچنین تعداد زیادی نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام کشف شد.

این مسئول انتظامی بیان داشت: در بازجویی متهم به جرم منتسبه معترف و بیان داشت با توجه به اینکه از سنین پایین‌تر علاقه زیادی به هک داشته اقدام به جمع آوری مطالب آموزشی و نرم افزار در این زمینه می‌نماید؛ بعد از یادگیری راه و روش هک اینستاگرام، چندین صفحه که تعداد دنبال کننده‌های آن زیاد بود هک کرده است

رئیس پلیس فتا هرمزگان اذعان داشت: شهروندان به این نکته توجه داشته باشند شبکه‌های اجتماعی برای اینکه افراد هکر نتوانند صفحات کاربران را هک نمایند اقدام به طراحی تایید دو مرحله‌ای نموده‌اند؛ به شهروندان توصیه می‌شود این گزینه را برای خود فعال نمایند.

وی در پایان با اشاره به اینکه هک برابر قانون جرم تلقی می‌شود و شهروندان از هک و نفوذ به حریم شخصی افراد خودداری نمایند، گفت: شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مطالب آموزنده به سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir مراجعه نمایند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج