مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:باید در دانش آموزان عزیز روحیه خودباوری را ایجاد کرد و با نگاهی مثبت زمینه های حضور آنان در عرصه های مختلف اجتماع را فراهم نمود.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،مدیر کل آموزش و پرورش استان قم در مراسم که به صورت نمادین استانی در دبیرستان ماندگار صدوق  برگزار شد  با  بیان اینکه دانش‌آموزان نقش مهمی در عرصه‌‌های مختلف جامعه دارند گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان آینده سازان ایران عزیز اسلامی هستند و شوراهای دانش آموزی نمونه ای از فرصت های سهیم شدن در عرصه های مختلف اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی است این فرایند می تواند آمادگی حضور آنان در جامعه را بیشتر فراهم نماید.

وی با تاکید برتمرین وظیفه شناسی دانش‌آموزان در انتخابات شورای دانش‌آموزی افزود: انتخابات شورای دانش آموزی تمرینی برای مشارکت‌های اجتماعی دانش‌آموزان ، یادگیری انتخاب درست و تمرینی برای  وظیفه شناسی دانش‌آموزان است و باید از این فرصت بهره لازم برده شود.

وی با تاکید بر همکاری شورای دانش آموزی در کنار مدیر مدرسه  گفت: شورای دانش آموزی در مدرسه نقش همراهی با مدیر مدرسه را ایفا می‌کند.

حمیدرضاشیخ الاسلام با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در مدارس استان قم برگزار شد افزود: نزدیک به 240هزار دانش آموز در مدارس استان برای انتخاب 7 هزارنماینده اصلی و علی البدل در انتخابات شوراهای دانش آموزی شرکت نموده اند.

وی  انتخابات را نوعی تمرین برای آمادگی هرچه بهتر توسعه کشور دانست و افزود: باید در دانش آموزان عزیز روحیه خودباوری را ایجاد کرد و با نگاهی مثبت زمینه های حضور آنان در عرصه های مختلف اجتماع را فراهم نمود.

شیخ الاسلام با بیان اینکه رساندن دانش آموزان به حیات طیبه مورد اشاره در سند تحول بنیادین مستلزم باور پذیری آنان است گفت: اگر در برخورد با دانش آموزان کرامت لحاظ گردد بدون شک این عزیزان می توانند با دارا بودن ویژگی بزرگ انسانی و اخلاقی زمینه های خدمت رسانی شایسته و بدون منت را برای توسعه همه جانبه فراهم آورند.

وی ادامه داد: دانش آموزان عزیز ما دارای برنامه های بلند مدت و کوتاه مدتی هستند  که  می توانند در نوع اول به عنوان مشاوران و همراهان مدیر و به عنوان تصمیم گیرنده در اموراجرایی مدرسه و بهتر اجرا شدن فعالیت‌های مدارس دخالت نمایند و در نوع دوم که همان برنامه بلند مدت است بار سنگین آینده جامعه را بردوش بگیرند

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی همزمان با سراسر کشور در استان قم برگزار شده است گفت: این انتخابات در تعدادی از مدارس استان به صورت الکترونیکی برگزار گردید

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج