مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان از بازدید ۴۲۰ هزار نفر گردشگر خارجی از بناهای تاریخی استان اصفهان در هفت ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، فریدون الهیاری با اشاره به رشد حضور گردشگران خارجی در اصفهان اظهار داشت: براساس آمار استخراج شده از ابنیه تاریخی در هفت ماهه نخست امسال بیش از 420 هزار گردشگر خارجی از بناهای میراثی استان اصفهان بازدید داشتند.

وی گفت: بازدید گردشگران خارجی از بناهای تاریخی استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه خود در سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

الله یاری تاکید کرد: با آغاز فصل دوم گردشگری، بررسی های آمارهای موجود حاکی است که 100 هزار گردشگر خارجی در مهرماه از بناهای تاریخی اصفهان دیدار کرده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین در رابطه با ملیت گردشگران خارجی بازدید کننده از بناهای تاریخی استان در سال 1396 گفت: در سال جاری گردشگران فرانسوی رتبه اول بازدید از بناهای تاریخی را به خود اختصاص داده اند و پس از آن به ترتیب، گردشگران آلمانی، ایتالیائی، اسپانیائی و چین رتبه های بعدی بازدید از بناهای تاریخی را به خود اختصاص داده اند.

 

 

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج